Strona główna/Aktualności/Sport/Londyńczycy wygrali finał z Silesią

Londyńczycy wygrali finał z Silesią

24.06.2023 Sport

Po zaciętym i emocjonującym meczu London Mets pokonali Silesią Rybnik 9:7 w finale turnieju kwalifikacyjnego Europejskiej Federacji Bejsbola, który od poniedziałku był rozgrywany na stadionie Silesii w dzielnicy Ligocka Kuźnia.

Po tym odbiciu pałkarza Mets piłka poszybowała za ogrodzenie boiska i londyńczycy zdobyli dające im zwycięstwo punkty. Zdj. Wacław TroszkaW dzisiejszym finale nie brakowało prawdziwej walki. Na zdjęciu walczący o zdobycie pierwszej bazy Jakub Szymura. Zdj. Wacław Troszka

Rybniczanie prowadzili już 6:3, ale dzięki dwóm home runom (wybicie przez pałkarza piłki za linię końcową boiska) londyńczycy wyrównali. W ostatniej 9. zmianie meczu Silesia prowadziła 7:6, ale wtedy przy dwóch obsadzonych przez biegaczy Mets bazacg ich pałkarz po raz trzeci wybił piłkę na home run. Anglicy zdobyli w ten sposób 3 pkt i wygrali finał turnieju, dzięki czemu w przyszłym roku zagrają w wyższej grupie Pucharu Europejskiej Federacji Bejsbola.

W czasie finału na stadionie Silesii Rybnik w dzielnicy Ligocka Kuźnia panowała fantastyczna sportowa atmosfera. Zdj. Wacław Troszka

W zgodnej opinii znających się na bejsbolu obserwatorów, dzisiejszy finał był najlepszym meczem turnieju i oba zespoły zaprezentowały się w nim bardzo dobrze. Dzisiaj lepiej radzili sobie pałkarze London Mets, którzy mają swój duży udział w zwycięstwie swojego zespołu.

Radość Anglików z London Mets po wygranym finale. Zdj. Wacław Troszka

Tłem dla drużyn z Londynu i Rybnika były trzy pozostałe drużyny grające w turnieju: Gruzińska Akademia Bejsbola, Athletic Sofia (Bułgaria) i Atma 1991 Kijów (Ukraina).

 

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry