Strona główna/Aktualności/Sport/Kibice Ostrovii odpalili race na meczu z ROWem. Grozi im (..)

Kibice Ostrovii odpalili race na meczu z ROWem. Grozi im kara więzienia

25.07.2023 Sport

Po jednym z wygranych biegów drużyny Ostrovii nad zespołem z Rybnika, kibice z Ostrowa Wielkopolskiego odpalili race. Biały i czerwony dym spowił sektor gości. Po meczu dwóch mieszkańców Ostrowa zatrzymała policja. Po wytrzeźwieniu mężczyźni w wieku 31 i 42-lat usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. Za popełnione przestępstwo grozi im do 5 lat więzienia.

Kibice z Ostrowa odpalili środki pirotechniczne na sektorze gości. Zdj. WaT

Do incydentu doszło podczas niedzielnego (23 lipca) meczu żużlowego pomiędzy drużynami K.S. ROW Rybnik — Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Po jednym z wygranych biegów drużyny gości, kibice z Ostrowa odpalili środki pirotechniczne. Biały i czerwony dym - w barwach klubowych drużyny przyjezdnych spowił sektor gości i częściowo tor. Spiker upomniał kibiców, by nie używali środków pirotechnicznych i do końca meczu już nic nie kopciło się na stadionie przy Gliwickiej 72. Kibice Ostrovii nie zostali jednak bezkarni.

- Niestety, podczas spotkania sympatycy drużyny przyjezdnej złamali przepisy Ustawy o Bezpieczeństwie Imprez Masowych. Na swoim sektorze mężczyźni odpalili środki pirotechniczne, czym dopuścili się przestępstwa z art. 59 ust. 1 Ustawy o Bezpieczeństwie Imprez Masowych. W wyniku podjętych czynności policjanci ustali wizerunek podejrzewanych mężczyzn, a następnie zatrzymali dwóch mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. Po wytrzeźwieniu mężczyźni w wieku 31 i 42-lat usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. Za popełnione przestępstwo grozi im do 5 lat więzienia - informuje Bogusława Kobeszko, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Przypominamy, że osoby, które podczas imprezy sportowej używają elementów odzieży lub przedmiotów, dzięki którym ich identyfikacja jest utrudniona lub niemożliwa, podlegają karze ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 2 tysiące złotych. Przestępstwem jest również wnoszenie lub posiadanie na imprezie masowej broni, wyrobów pirotechnicznych, materiałów wybuchowych, łatwopalnych lub innych niebezpiecznych przedmiotów. Osoba, która łamie ten zakaz, popełnia przestępstwo, za które grozi kara nawet do 5 lat więzienia oraz zakaz wstępu na imprezy masowe. (AK)

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry