Strona główna/Aktualności/Sport/I Mistrzostwa Śląska Skrzatów w Rybniku

I Mistrzostwa Śląska Skrzatów w Rybniku

27.03.2023 Sport

Kolejny bardzo udany turniej zorganizowała Akademia RAP Rybnik. Na boisku w Rybniku mogliśmy oglądać zawodników rocznika 2016 i młodsi którzy dzielnie walczyli w I Mistrzostwach Śląska Skrzatów.

Uczestnicy zapamiętają turniej na długo. Zdj. RAP Rybnik

- Nazwa jak sama wskazuje podkreślała prestiż wydarzenia, a jak wiemy dla wielu uczestników był to pierwszy turniej w życiu, więc mamy nadzieję, że zapamiętają go na zawsze - mówią w Rybnickiej Akademii Piłkarskiej, która zorganizowała turniej.

W akcji zobaczyliśmy drużyny z całego Śląska i Małopolski. W grupie A rywalizował gospodarz UKS RAP Rybnik z zespołami: KS Rachowice II, Orzeł Łękawica, AP Proszowianka oraz Naprzód Żernica. W grupie B oglądaliśmy zespoły: APG Gliwice, Czarni Gorzyce, LKS Górki Śląskie, Kejbi Pawłowice oraz KS Rachowice I.

Awans do półfinałów uzyskały drużyny: Rachowice I i II oraz Kejbi i AP Proszowianka. Reszta drużyn rywalizowała o kolejne miejsca między sobą. Do finału awans uzyskały: KS Rachowice I oraz AP Proszowianka, która jak się okazała została bezapelacyjnym historycznym mistrzem I edycji turnieju Skrzatów. Mecz o 3 miejsce musiały rozstrzygnąć rzuty karne i ostatecznie Kejbi było skuteczniejsze i zajęło ostatnie miejsce na podium.

Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal oraz puchary a wyróżnienie najlepszego zawodnika otrzymał jeden zawodnik z każdej drużyny. Nagrodą główną turnieju był voucher dla zwycięskiej drużyny na udział w letnim turnieju RAP CUP 2023.

Wydarzenie po raz kolejny cieszyło się popularnością oraz dobrą organizacją a poziom turnieju jak na wiek młodych piłkarzy był bardzo wysoki, co cieszyło oczy licznie zgromadzonych kibiców.

-  Po raz kolejny mogliśmy liczyć na wsparcie miasta Rybnika i MOSiR Rybnik, który udostępnił obiekt na wydarzenie - mówią organizatorzy.

Rybnicka Akademia Piłkarska to działająca od 2019 roku certyfikowana i profesjonalna akademia piłkarska, która szkoli chłopców i dziewczynki od 4 roku życia. RAP Rybnik posiada Certyfikaty PZPN i spełnia najwyższe krajowe normy dla szkółek piłkarskich w Polsce. RAP Rybnik jest w gronie Partnerów Górnika Zabrze oraz Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze. Specjalne miejsce w Rybnickiej Akademii Piłkarskiej przewidziano dla dziewcząt, które są wizytówką Akademii. RAP to projekt założony przez zawodowe piłkarki a cały sztab to wykwalifikowani Trenerzy UEFA, którzy wykonują swoją pracę z pasją i zaangażowaniem dzięki temu Akademia wyróżnia się wśród klubów w Rybniku.

Mistrz Skrzatów

9 zdjęć

Kolejny bardzo udany turniej zorganizowała Akademia RAP Rybnik. Na boisku w Rybniku mogliśmy oglądać zawodników rocznika 2016 i młodsi, którzy dzielnie walczyli w I Mistrzostwach Śląska Skrzatów. 

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry