Strona główna/Aktualności/Sport/Hansen bohaterem sezonu

Hansen bohaterem sezonu

18.11.2023 Sport

Junior Kacper Tkocz i Australijczyk Brady Kurtz, który ma za sobą pierwszy sezon startów w drużynie ROW-u Rybnik, zostali zwycięzcami klubowego plebiscytu.

Za najpopularniejszego juniora i za objawienie sezonu uczestnicy klubowego plebiscytu uznali 18-letniego juniora Kacpra Tkocza

Jego wyniki ogłoszono w czasie wczorajszego uroczystego podsumowania klubowego sezonu w jednej z rybnickich restauracji. W tym dorocznym spotkaniu wziął udział m.in. prezydent Rybnika Piotr Kuczera, parlamentarzyści oraz obecni i przyszli sponsorzy.
18-letni Kacper Tkocz w głosowaniu został uznany za najpopularniejszego juniora i to z miażdżącą przewagą, bo oddano na niego 78,5 proc. głosów. Drugi w tym zestawieniu Paweł Trześniewski otrzymał 15,1 proc., a trzeci Kamil Winkler 5,4 proc. Co ciekawe, lepsze statystyki od Tkocza ma po zakończonym sezonie jego rówieśnik Paweł Trześniewski, który z powodu kontuzji opuścił 5 meczów rybnickiego zespołu. W 44 wyścigach zdobył on dla drużyny ROW-u 35 pkt i odniósł trzy indywidualne zwycięstwa. Tkocz zaliczył 66 wyścigów, w których zdobył 31 pkt i wygrał tylko jeden wyścig.
Kacper Tkocz zwyciężył też w głosowaniu na „objawienie sezonu” (31,4 proc. głosów). Drugie miejsce przypadło Patrykowi Wojdyło (29,8 proc.), a trzecie żelaznemu rezerwowemu Rekinów, Czechowi Janowi Kvechowi (11,2 proc.).
Z kolei w głosowaniu na najpopularniejszego seniora zwyciężył Brady Kurtz, na którego oddano 57 proc. głosów. Drugi był duński kapitan Rekinów Patrick Hansen (33 proc.), a trzeci Patryk Wojdyło (6,9 proc.). Hansen, który w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym w Ostrowie Wlkp. w wyniku pechowej kraksy nabawił się urazu kręgosłupa, zakończył sezon z lepszą średnią biegową 2,08 pkt (Kurtz - 2,06), ale Kurtz zdobył dla drużyny więcej punktów - 208 w 106 wyścigach, podczas gdy Duńczyk w 78 biegach zdobył ich 149. Kurtz odniósł 40 indywidualnych zwycięstw, a Hansen 27.

Rybnicki Duńczyk Patrick Hansen i prezes ROW-u Rybnik Krzysztof Mrozek. Zdj. Wacław Troszka

Statuetki Rekinów z węgla najpopularniejszy junior odebrał z rąk prezesa Krzysztofa Mrozka. Australijczyka Brady’ego Kurtza nie było na wczorajszej gali, więc statuetkę z węgla otrzyma, gdy na wiosnę pojawi się w klubie.

Bohater sezonu
Wczoraj prezes ROW-u Rybnik Krzysztof Mrozek wręczył jeszcze jedną i to wyjątkową statuetkę przeznaczoną dla Bohatera sezonu. Trafiła ona oczywiście do Patricka Hansena, który na klubowej gali pojawił się w towarzystwie swojej narzeczonej Martyny. Zapewnił, że robi wszystko, by na wiosnę wsiąść na motocykl i trenować z drużyną.

Patrick Hansen ze statuetką dla Bohatera sezonu. Zdj. Wacław Troszka

 

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry