Strona główna/Aktualności/Sport/Gloria Klughardt wicemistrzynią Europy!

Gloria Klughardt wicemistrzynią Europy!

03.06.2024 Sport

Olbrzymi sukces Glorii Klughardt na Mistrzostwach Europy U23 w Turcji. Szpadzistka RMKS-u Rybnik została wicemistrzynią Europy!

Gloria Klughardt została wicemistrzynią Europy. Zdj. RMKS Rybnik

W zeszłym roku Gloria Klughardt została mistrzynią Europy juniorek, a razem z drużyną, w której była także Alicja Klasik i Kinga Zgryźniak ma tytuł mistrzyni świata, zatem srebrny medal wywalczony teraz na mistrzostwach Europy w tureckiej Antalya nie jest pierwszym wielkim sukcesem zawodniczki rybnickiego RMKS.

Jednak trzeba pamiętać, że Gloria w tym roku przeszła do starszej kategorii wiekowej U23. A dodajmy jeszcze, że przez miesiąc nie trenowała, dlatego tym bardziej cieszy sukces naszej szpadzistki. 

Gloria wywalczyła medal po miesiącu przerwy w treningach. Zdj. RMKS Rybnik

W indywidualnym turnieju Mistrzostw Europy U23 Gloria Klughardt w drodze do finału Gloria pokonała kolejno:

  • 1/16 Agath Thordis (AUT) 15:10
  • 1/8 Muller Fiona (GER) 15:10
  • 1/4 Gomez Lopez Silva (ESP) 15:12
  • 1/2 Francilione Oceana (FRA) 15:11

Lepsza od Glorii okazała się tylko Gaia Caforio, która w finale wygrała 15:9

- Bardzo się cieszymy z kolejnego sukcesu Glorii, tym bardziej, że przez miesiąc w zasadzie nie trenowała. Nie ukrywam, że to taka troszkę niespodzianka dla mnie, bo myślałem, że po tej przerwie nie poradzi sobie tak dobrze. Umiejętności ona ma bardzo duże, ale wytrzymałość trzeba wypracować na planszy, co jest bardzo trudne, gdy się ma miesiąc absencji. W takich ważnych momentach treningu brakuje, ale Gloria poradziła sobie bardzo dobrze - mówi Artur Fajkis, trener RMKSu Rybnik i kadry narodowej.

Dobre, 11 miejsce na mistrzostwach Europy w Turcji zajęta także Kinga Zgryźniak, przegrywając o szeroki finał składający się z 8 najlepszych zawodniczek z Hiszpanką Silva Gomez Lopez 5:15.

Zdjęcie RMKS Rybnik

Seniorki lecą na mistrzostwa Europy przed Igrzyskami Olimpijskimi

Do swoich najważniejszych startów przygotowują się seniorki z RMKSu Rybnik.

- Za chwilę z seniorkami wyjeżdżam na ostatnie zgrupowanie przed mistrzostwami Europy w Bazylei. To będą bardzo ważne zawody dla naszych dziewczyn, bo ustawiają całą drużynę i zawodników do Igrzysk Olimpijskich, na których wystąpi Alicja Klasik. Bardzo nas cieszę, że również Kinga, z racji bardzo dobrych startów w Pucharach Świata została nominowana na piątą rezerwową na Igrzyska Olimpijskie do Paryża. Dopiero dowiedzieliśmy się o tym w zeszłym tygodniu. To duży sukces dla niej i dla nas - przyznaje Artur Fajkis.

Redaktor Naczelny
Aleksander Król

Zobacz także

Kinga i Gloria w brązowej drużynie na Mistrzostwach Europy w Turcji
Kinga i Gloria w brązowej drużynie na Mistrzostwach Europy w Turcji

Kinga i Gloria w brązowej drużynie na Mistrzostwach Europy w Turcji

do góry