Strona główna/Aktualności/Sport/Girls RAP CUP w niedzielę w Boguszowicach

Girls RAP CUP w niedzielę w Boguszowicach

04.02.2023 Sport

Przed nami wydarzenie sportowe promujące kobiecy futbol - w niedzielę w Rybniku odbędzie się turniej piłkarski, podczas którego rywalizować będą tylko dziewczęta. GIRLS RAP CUP 2023 jest organizowany przez Rybnicką Akademię Piłkarską. Wydarzenie honorowym patronatem objął prezydenta miasta Rybnika Piotr Kuczera.

Girls RAP CUP w sobotę w Rybniku

Turniej będzie odbywał się w boguszowickiej Hali Sportowo-Widowiskowej. Pierwszy mecz rozpocznie się o godzinie 9. Na parkiecie zobaczymy uznane marki kobiecego futbolu, takie jak KKS Czarni Sosnowiec, TS Mitech Żywiec, Stal Zawadzkie, BTS Rekord Bielsko-Biała, GKS Piast Gliwice, Concordia Knurów oraz oczywiście UKS RAP Rybnik.

W rozgrywkach będą rywalizowały zawodniczki z rocznika 2012 oraz młodsze. Turniej odbędzie się w systemie każdy z każdym. Zwycięską drużynę wyłoni tabela końcowa. Każdy mecz będzie trwał 13 minut. Zakończenie turnieju jest przewidziane na godzinę 14:00.

Medale i puchary dla najlepszych zawodniczek

Medale i puchary zwyciężczyniom turnieju wręczy Piotr Masłowski, zastępca prezydenta miasta Rybnika, który wcześniej z trybun będzie oglądał zmagania zawodniczek.

GIRLS RAP CUP 2023 podobnie jak wcześniejsze turnieje organizowane przez Rybnicką Akademię Piłkarską to święto także dla kibiców. Na wszystkich, którzy dotrą do boguszowickiej hali, by wspierać młode piłkarki będzie czekać ogrom sportowych emocji!

GIRLS RAP CUP 2023 - turniej z sercem

W trakcie GIRLS RAP CUP 2023 będzie prowadzona zbiórka charytatywna na rzecz taty trenerki Rybnickiej Akademii Piłkarskiej, który mocno angażował się w życie Akademii, a teraz potrzebuje naszej pomocy, bo uległ poważnemu wypadkowi.

Wsparcie można też okazać przekazując darowiznę TUTAJ

Turniej piłkarski w Rybniku GIRLS RAP CUP 2023
data: 5 lutego 2023 r. | godz.: 9:00-14:00
miejsce: Hala Sportowo-Widowiskowa w Boguszowicach (Rybnik, ul. Jastrzębska 3b)
wstęp wolny

Rybnicka Akademia Piłkarska to działająca od 2019 roku certyfikowana i profesjonalna akademia piłkarska, która szkoli chłopców i dziewczynki od 4 roku życia. RAP Rybnik posiada Certyfikaty PZPN i spełnia najwyższe krajowe normy dla szkółek piłkarskich. RAP Rybnik jest w gronie Partnerów Górnika Zabrze oraz Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze. Specjalne miejsce w Rybnickiej Akademii Piłkarskiej przewidziano dla dziewcząt. Głównie dlatego, że RAP to projekt założony przez zawodowe piłkarki, które aż palą się do trenowania dziewczyn z Rybnika i okolic.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry