Strona główna/Aktualności/Sport/Frelki TS ROW zagrają o awans do ekstraligi

Frelki TS ROW zagrają o awans do ekstraligi

05.03.2023 Sport

Dzisiaj pierwsza odsłona barażowego dwumeczu o awans do ekstraligi futsalu kobiet. O godz. 18, a nie jak wcześniej planowano o 16, w hali rybnickiego Ekonomika piłkarki TS ROW zagrają z Wandą Kraków.

Piłkarki TS ROW wygrały zdecydowanie swoją grupę makroregionalną, ale żeby awansować do ekstraligi muszą pokonać w dwumeczu zwycięzcę grupy małopolskiej - Wandę Kraków. Zdj. Paweł Wengerski/TS ROW

Obie drużyny wygrały wcześniej swoje grupy makroregionalne.
Drużyna TS ROW grała już w ekstralidze, a na początku 2018 roku zdobyła nawet tytuł mistrza Polski. Teraz podopieczne trener Magdaleny Łuczak stają przed szansą powrotu do grona najlepszych drużyn futsalowych w kraju.


- Do meczu, który na pewno nie będzie łatwy, przystępujemy w optymalnym składzie. Podglądałam wcześniej drużynę Wandy. To poukładany taktycznie zespół, w którym, tak jak u nas, występują zawodniczki grające i na trawie, i w hali, piłkarki młode i nieco bardziej doświadczone. Cel jest oczywisty - wygrać, jak największą różnicą bramek. Dobrze się stało, że ten pierwszy mecz zagramy przed własną publicznością. Rewanż w Krakowie będzie dla nas o tyle łatwiejszy, że będziemy już wiedziały, czego się spodziewać i na co się nastawić - powiedziała nam trener Magdalena Łuczak, która w sezonie 2017/2018 grała w złotej drużynie TS ROW.

 

Rybnickie piłkarki bardzo liczą na głośny doping swoich kibiców, więc nie wypada ich zawieść. Początek meczu w hali Ekonomika o godz. 18. Wstęp wolny!

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry