Strona główna/Aktualności/Sport/Finał na sześć par

Finał na sześć par

15.10.2023 Sport

Dzisiaj w samo południe na stadionie Rybek Rybnik w Chwałowicach rozpocznie się finałowy turniej mistrzostw Polski park klubowych w miniżużlu.

Jeden z wygranych wyścigów pary Wiktor Klecha (po lewej) - Piotr Reszka. Zdj. Wacław Troszka
O tytuł powalczy sześć par, w tym aż dwa duety Rybek Rybnik. W sobotę z udziałem 13 par z całej Polski rozegrano równolegle dwa turnieje półfinałowe i w obu najlepsi okazali się miniżużlowcy Rybek. Pierwsza para rybnickiego klubu Krzysztof Harendarczyk - Franek Szczyrba wygrała swój półfinał z kompletem punktów (25 pkt) pokonując duety z Bydgoszczy (20 pkt) i Wawrowa (15 pkt), które również awansowały do finału oraz pary z Leszna, Lublina i Grudziądza. Druga para Wiktor Klecha - Piotr Reszka z 30 możliwych punktów zdobyła 27, ale nie przegrała żadnego wyścigu, notując jeden remis (w pojedynku z Ostrovią). Do finału awansowały też pary KS Toruń (22 pkt) i Włókniarza Częstochowa (21 pkt).

Głowni faworyci niedzielnego finału Krzysztof Harendarczyk (na drugim planie) i Franek Szczyrba. Zdj. Wacław Troszka

Faworytami niedzielnego finału parowej rywalizacji są oczywiście miniżużlowcy Rybek Rybnik, którzy w tym sezonie zdobyli już siódmy w historii klubu tytuł Drużynowego Mistrza Polski i zdominowali rywalizację o indywidualne mistrzostwo kraju, w której tryumfował Harendarczyk przezd Frankiem Szczyrbą.
Turniej finałowy będzie się składać z 15 wyścigów. Zapowiada się interesująca rywalizacja.

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry