Strona główna/Aktualności/Sport/Festiwal upadków w Turnieju Zaplecza Kadry Juniorów w (..)

Festiwal upadków w Turnieju Zaplecza Kadry Juniorów w Rybniku. Trześniewski miał szansę na podium

11.08.2022 Sport

Prawdziwy festiwal upadków zaprezentowali w środę 10 sierpnia uczestnicy rybnickiej rundy Turnieju Zaplecza Kadry Juniorów. Szansę na podium miał żużlowiec ROWu Rybnik Paweł Trześniewski, ale w swoim ostatnim, decydującym o miejscu starcie został wykluczony, bo sędzia dopatrzył się jego winy w upadku Kacpra Grzelaka.

Ciekawy bieg stworzyli rybniczanie - Paweł Trzeźniewski i Kacper Tkocz, tasując się na dwóch pierwszych miejscach. Zdj. Jakub Król

Środowy Turniej Zaplecza Kadry Juniorów w Rybniku przeciągał się niemiłosiernie z powodu licznych upadków młodych żużlowców. Najpoważniejszy miał miejsce w trzecim, powtórzonym biegu, gdy zaraz po starcie na pierwszym łuku wywróciło się trzech zawodników: Oskar Hurysz (Moje Bermudy Stal Gorzów), Kacper Szopa (Cellfast Wilki Krosno) i Wiktor Rafalski (ZOOleszcz GKM Grudziądz). Niestety dla Rafalskiego, zawody zakończyły się już na tej próbie, bo został odwieziony do szpitala karetką. 

Rybnickiego turnieju nie ukończyło aż czterech zawodników, którzy po kontakcie z torem, tracili swój sprzęt i nie mieli na czym wyjechać do kolejnych gonitw.

Szansę startu w 5 biegach dostał rezerwowy Lech Chlebowski. Zdobył 5 punktów. Zdj. Jakub Król

Jedną z najciekawszych stworzyli natomiast rybniczanie w 6 biegu. Paweł Trześniewski (ROW Rybnik) i Kacper Tkocz (ROW Rybnik) nie tylko pokonali Maksyma Borowiaka (Fogo Unia Leszno) i Mateusza Affelta (For Nature Solutions Apator Toruń), ale tasowali się też między sobą. Ostatecznie bratni pojedynek wygrał Paweł Trześniewski.

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów w Rybniku

11 zdjęć

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów w Rybniku wygrał Krzysztof Lewandowski, przed Kacprem Grzelakiem i Jakubem Krawczykiem. Nie brakowało upadków. 

Trześniewski miał zresztą szansę na podium. Przez całe zawody szedł łeb w łeb z późniejszym zwycięzcą turnieju w Ryniku Krzysztofem Lewandowskim (For Nature Solutions Apator Toruń), ale w decydującym 17. biegu został dosyć dyskusyjnie wykluczony. Sędzia dopatrzył się winy rybniczanina w upadku Kacpra Grzelaka (Arged Malesa Ostrów Wlkp.). 

Paweł Trześniewski miał szansę na podium, ale sędzia dopatrzył się jego winy w upadku Grzelaka i wykluczył rybniczanina. Zdj. Jakub Król

Ostatecznie rybniczanie ukończyli turniej z następującym dorobkiem punktowym:

  • Paweł Trześniewski - 10 punktów,
  • Kacper Tkocz - 4 punkty
  • Lech Chlebowski - 5 punktów.

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów w Rybniku wygrał Krzysztof Lewandowski, przed Kacprem Grzelakiem i Jakubem Krawczykiem.

Aleksander Król

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów w Rybniku wygrał Krzysztof Lewandowski, przed Kacprem Grzelakiem i Jakubem Krawczykiem. Zdj. Jakub Król

do góry