Strona główna/Aktualności/Sport/Festiwal aktywności alternatywnych

Festiwal aktywności alternatywnych

28.08.2022 Sport

Po dwuletniej przerwie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował w ten ostatni weekend sierpnia Alter Sport Festiwal, czyli w wolnym tłumaczeniu spotkanie ze sportami alternatywnymi i różnego rodzaju aktywnościami fizycznymi.

W czasie festiwalu można było m.in. zagrać kapsle. Zdj. Wacław Troszka

Na terenie kompleksu boisk sąsiadującego z kąpieliskiem Ruda, ze swoimi stoiskami rozlokowało się ponad 20 różnego rodzaju klubów, sekcji i stowarzyszeń. Czego tam nie było? Od sportów siłowo-sprawnościowych przez sporty walki, strzelectwo i gry podwórkowe po chodzenie po napiętej taśmie czy wspinanie się po drzewach.

Wspinaczka po drzewach. Tego jeszcze na ASF nie było. Zdj. Wacław Troszka

Można było zobaczyć cyklistów na rowerach wzorowanych na jednośladach z czasów pionierów i zobaczyć pokazy ekstremalnej akrobatyki rowerowej. Dzieci na specjalnym torze mogły popływać na desce, ale również wziąć pierwszą lekcję gry w tenisa bądź tańca akrobacyjnego na rurze, ewentualnie zagrać w ekstremalne kapsle na torze z piasku.

Atrakcji dla młodszej młodzieży też nie brakowało. Zdj. Wacław Troszka

Słowem było, co robić i co oglądać, bo co rusz odbywały się też różnego rodzaju pokazy i prezentacje. Wszystkich wymienić nie sposób.
Jak wyjaśnia Arkadiusz Skowron z MOSiR-u, ze względów bezpieczeństwa zrezygnowano z organizacji wydarzenie, które byłoby punktem kulminacyjnym festiwalu. Przyznaje też, że z największym zainteresowaniem uczestników imprezy spotkały się nie te „atrakcje”, które obstawiali organizatorzy.

Na festiwau nie można się było nudzić. Zdj, Wacław Troszka

- Nie liczyliśmy, ale przypuszczam, że odwiedziło nas dzisiaj kilka tysięcy osób. Szczególnie cieszy nas udział całych rodzin z dziećmi. Zachmurzone po południu niebo sprawiło, że w naszej imprezie wzięło też udział sporo osób, które przed południem wybrały się na Rudę - mówi zastępca dyrektora rybnickiego MOSiR-u Arkadiusz Skowron i dodaje: - Pokazaliśmy, że jest wiele różnych aktywności, które kogoś mogą zainteresować i stać się dla niego sportową pasją.

Do turnieju Ninja  Kids rodzice zgłosili 64 dzieci. Zdj. Wacław Troszka

Dużą popularnością cieszył się turniej sprawnościowy dla dzieci Ninja Kids, zorganizowany na wzór popularnego teleturnieju. Zgłoszono do niego 64 dzieci ale sklasyfikowano tylko 47, którym udało się pokonać niełatwy tor przeszkód.
Drugi dzień ASF, czyli niedziela 28 sierpnia upłynie pod znakiem gier zespołowych (frisbee ultimate, kabadii). W samo południe na boisku ze sztuczną nawierzchnią z udziałem 12 drużyn, w tym zespołu z Rybnika, rozpoczną się zorganizowane po raz pierwszy mistrzostwa Polski w futbolu flagowym. To mniej brutalna i agresywna odmiana futbolu amerykańskiego. Polecamy!
Wacław Troszka

Alter Sport Festiwal

36 zdjęć

Po dwuletniej przerwie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował w ostatni weekend sierpnia Alter Sport Festiwal, czyli w wolnym tłumaczeniu spotkanie ze sportami alternatywnymi i  różnego rodzaju rekreacją i aktywnościami fizycznymi. Na terenie kompleksu boisk sąsiadującego z kąpieliskiem Ruda, ze swoimi stoiskami rozlokowało się ponad 20 różnego rodzaju klubów, sekcji i stowarzyszeń.

do góry