Strona główna/Aktualności/Sport/Europejskie puchary w Ligockiej Kuźni

Europejskie puchary w Ligockiej Kuźni

20.06.2023 Sport

Od wczoraj na boisku przy ul. Partyzantów w dzielnicy Ligota - Ligocka Kuźnia trwa jeden z turniejów kwalifikacyjnych Pucharu Europejskiej Federacji Bejsbola. O awans do wyższej pucharowej grupy walczą klubowe drużyny: z Londynu, Sofii, a także z Gruzji i Ukrainy oraz oczywiście Silesia Rybnik.

W pierwszym meczu bejsboliści Silesii Rybnik pokonali rywali z Gruzji 25:3. Zdj. Wacław Troszka

Nasz klub jest gospodarzem tego turnieju, bo w ubiegłym roku jego drużyna zdobyła Puchar Polski.
Turniej jest rozgrywany systemem każdy z każdym, a o rozegraniu wszystkich spotkań dwie najlepsze drużyny spotkają się w meczu finałowym, który w najbliższą sobotę, 24 czerwca na stadionie przy ul. Partyzantów rozpocznie się o godz. 14. Tylko jego zwycięzca awansuje do wyższej pucharowej grupy. Codziennie odbywają się po dwa mecze - pierwszy o 13 drugi o 16.30. Zespół gospodarzy, wszystkie swoje spotkania rozegra późnym popołudniem.
Wczoraj w meczu otwierającym turniej bułgarski Athletic Sofia pokonał 10:2 ukraińską drużynę ATMA 1991. Udanie, z przytupem, turniej rozpoczęli bejsboliści Silesii, którzy po południu de facto rozgromili Gruzińską Akademię Bejsbola 25:3. Ze względu na dużą przewagę gospodarzy spotkanie to zakończyło się przed czasem - po 5. zmianie choć w normalnych warunkach bejsbolowe mecze są rozgrywane na dystansie 9 zmian.

Zawodnicy gruzińskiego zespolu swoje 3 punkty zdobyli dopiero w ostatnich minutach meczu. Zdj. Wacław Troszka

Dzisiaj do gry wkracza brytyjska drużyna London Mets. Jak wynika z rozpoznania poczynionego przez sztab szkoleniowy Silesii, Anglicy będą prawdopodobnie najbardziej wymagającym rywalem bejsbolistów Silesii w walce o awans do wyższej grupy.
Warto wybrać się na mecze Silesii i kibicować naszym bejsbolistom, zwłaszcza, że na trybunach panuje wyjątkowa międzynarodowa atmosfera, bo grające zespoły podglądają rywale z innych drużyn.

Bejsboliści Silesii Rybnik dzisiaj o 16.30 zmierzą się z drużyną Athletic Sofia. Zdj. Wacław Troszka

 

Pucharowe mecze Silesii: wtorek 20 czerwca g. 16.30: Silesia - Athletic Sofia; czwartek 22 czerwca godz. 16.30: Silesia - ATMA 1991 (Ukraina); piątek 23 czerwca g. 16.30: Silesia - London Mets BC.
Finał turnieju: sobota 24 czerwca godz. 14

Pierwszy pucharowy mecz bejsbolistów Silesii Rybnik

30 zdjęć

Na boisku przy ul. Partyzantów w dzielnicy Ligota - Ligocka Kuźnia trwa jeden z turniejów kwalifikacyjnych Pucharu Europejskiej Federacji Bejsbola. O awans do wyższej pucharowej grupy walczą klubowe drużyny: z Londynu, Sofii, a także z Gruzji i Ukrainy oraz oczywiście Silesia Rybnik. Nasz klub jest gospodarzem tego turnieju, bo w ubiegłym roku jego drużyna zdobyła Puchar Polski.

.

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry