Strona główna/Aktualności/Sport/Dwa zwycięstwa mistrzów z Kutna

Dwa zwycięstwa mistrzów z Kutna

29.05.2023 Sport

W ostatnią niedzielę maja bejsboliści Silesii Rybnik zmierzyli się na swoim stadionie przy ul. Partyzantów z mistrzem Polski Stalą Kutno.

Bejsboliści Silesii Rybnik nie zdołali pokonać mistrzów Polski z Kutna. Zdj. Wacław Troszka

Zgodnie z przewidywaniami, podobnie jak w kwietniu na boisku w Kutnie, oba mecze wygrali obrońcy tytułu; pierwszy 14:2, a drugi bardziej już wyrównany 7:4 i trudno tu mówić o braku szczęścia gospodarzy. Stal Kutno okazała się po prostu drużyną znacznie skuteczniejszą.
Po tych dwóch porażkach Silesia Rybnik zajmuje w tabeli 5-zespołowej ekstraligi 3. miejsce, mając na swoim koncie 7 zwycięstw. Ma też najwięcej rozegranych meczów - 14. Zajmujące 2. miejsce Gapardy Żory mają również 7 zwycięstw, ale rozegrały dotąd tylko 10 meczów. Z kolei sklasyfikowani na 4. miejscu wrocławscy Baronowie mają 4 pkt i 12 spotkań za sobą. Pierwsze miejsce w tabeli zajmuje obrońca tytułu Stal Kutno, która z 10 dotychczasowych meczów wygrała 9. Kolejne ligowe mecze Silesia na stadionie przy ul. Partyzantów w Rybniku rozegra 11 czerwca. Ich rywalem będzie wtedy drużyna warszawskich Centaurów, która nie mając własnego boiska, wszystkie spotkania rozgrywa na boiskach rywali. 7 maja rybniccy bejsboliści pokonali już dwukrotnie stołeczną drużynę na swoim boisku, ale wtedy formalnie w roli gospodarzy wystąpiły Centaury. Tym razem gospodarzem będzie już drużyna Silesii.

Drugi niedzielny mecz Silesii Rybnik ze Stalą Kutno był już bardziej wyrównany, ale i tak zwyciężyli bejsboliści z Kutna. Zdj. Wacław Troszka

Będzie to już dla rybniczan ostatni mecz rundy zasadniczej. Do tzw. podwójnych play-offów awansują cztery pierwsze zespoły.

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry