Strona główna/Aktualności/Sport/Ciężki stan młodego żużlowca

Ciężki stan młodego żużlowca

03.08.2023 Sport

Jeszcze wczoraj wieczorem ROW Rybnik opublikował komunikat o stanie zdrowia Pawła Trześniewskiego, 18-letniego żużlowca, który w czasie wczorajszych zawodów na rybnickim stadionie ucierpiał w kraksie zawinionej przez jednego z rywali.

Dla Pawła Trześniewskiego i jego bliskich (na zdjęciu z tatą) to bez wątpienia najtrudniejszy czas w jego dotychczasowej karierze. Zdj. Wacław Troszka

- Stan zdrowia Pawła Trześniewskiego […] jest ciężki, na ten moment stabilny. Paweł ma złamane trzy żebra z przemieszczeniem, cztery żebra bez przemieszczenia, odmę płuc oraz obrażenia wewnętrzne. Jest pod opieką lekarzy z WSS Rybnik. Jak poinformował nas lekarz prowadzący, nie ma bezpośredniego zagrożenia życia. Paweł pozostanie w szpitalu minimum tydzień - to najważniejsza część komunikatu
Z tego, co wiemy zawodnik nawet na chwilę nie stracił przytomności.
Przypomnijmy. W 11. wyścigu czwórmeczu, rozgrywanego w ramach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, na wyjściu z pierwszego łuku w juniora ROW-u uderzył młodzieżowiec drużyny z Poznania, który stracił panowanie nad motocyklem. W efekcie rybniczanin upadł na tor, a potem z dużą siłą uderzył w dmuchaną bandę i prawdopodobnie uderzył jeszcze w niego jego motocykl.
Rybnicki klub zapowiedział, że dzisiaj około południe przekaże kolejne informacje na temat stanu zdrowia swojego wychowanka.

do góry