Strona główna/Aktualności/Sport/Bieg Wiosny na Ignacym

Bieg Wiosny na Ignacym

07.05.2023 Sport

16. Bieg Wiosny Miejskie Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybniku zorganizował na terenie Zabytkowej Kopalni „Ignacy” w Niewiadomiu.

Jak co roku Bieg Wiosny rozpoczął się od wyścigów początkujących biegaczy. Zdj. Wacław Troszka
Bieg główny z udziałem blisko 400 pełnoletnich biegaczy, którego trasa prowadziła m.in. nowym odcinkiem nadnacyńskich bulwarów wystartował o godz. 14, a wcześniej na terenie Ignacego 10 wyścigów, w których na dystansach od 100 do 1.000 m rywalizowały dzieci i młodzież, czyli w sumie 358 początkujących biegaczek i biegaczy.

Trasa tegorocznego biegu prowadziła m.in. nowym odcinkiem nadnacyńskich bulwarów. Na zdjęciu, od lewej: jego zwycięzca Bartosz Jarczok (nr 119), trzeci na mecie Damian Drożdż (nr 69) i drugi Marcin Ciepłak (nr 49). Zdj. Wacław Troszka

Limit uczestników biegu głównego na dystansie 5 km wynosił 400 i prawie tylu biegaczy wystartowało na ciekawą, ale trudną trasę, na której znalazł się też długi i stromy podbieg na ul. Ludwika Zamenhofa. Do mety dotarło 369 biegaczy, a pierwszy na mecie zameldował się 24-letni Bartosz Jarczok.

Najtrudniejszy odcinek 5-kilometrowej trasy - stromy podbieg na ul. Zamenhofa w Niewiadomiu. Zdj. Wacław Troszka

Na drugim miejscu finiszował o osiem lat starszy Marcin Ciepłak, zwycięzca ubiegłorocznego Biegowego Grand Prix Rybnika. Jego zwyciężczyni Joanna Griman (43 lata) zameldowała się na mecie jako 21. i była najszybszą ze startujących w Biegu Wiosny kobiet.

16. Bieg Wiosny na Zabytkowej Kopalni "Ignacy" w Niewiadomiu

68 zdjęć

16. Bieg Wiosny Miejskie Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybniku zorganizował na terenie Zabytkowej Kopalni „Ignacy” w Niewiadomiu. Bieg główny z udziałem blisko 400 pełnoletnich biegaczy, którego trasa prowadziła m.in. nowym odcinkiem nadnacyńskich bulwarów wystartował o godz. 14, a wcześniej na terenie Ignacego 10 wyścigów, w których na dystansach od 100 do 1.000 m rywalizowały dzieci i młodzież.

 

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry