Strona główna/Aktualności/Sport/Bejsboliści Silesii w finale pucharowego turnieju

Bejsboliści Silesii w finale pucharowego turnieju

23.06.2023 Sport

Wygrywając w czwartkowe popołudnie z drużyną ATMA 1991 Kijów bejsboliści Silesii Rybnik zapewnili sobie udział w finale pucharowego turnieju eliminacyjnego Europejskiej Federacji Bejsbola. Zmierzą się w nim na swoim boisku z drużyną London Mets.

Mecz bejsbolistów Silesii Rybnik z drużyną z Kijowa rozpoczął się od niespodziewanego prowadzenia bejsbolistów z Ukrainy. Zdj. Wacław Troszka
Od poniedziałku na stadionie Silesii przy ul. Partyzantów w Ligockiej Kuźni trwa turniej z udziałem klubowych drużyn z Bułgarii, Gruzji, Ukrainy, Wielkiej Bryt oraz Silesii Rybnik. Po wysoko wygranych meczach z Gruzińską Akademią Bejsbola i Athletics Sofia, w czwartkowe upalne popołudnie rybniccy bejsboliści wygrali 12:6 z ATMĄ 1991 Kijów i zameldowali się w finale turnieju. To nie był jednak tak łatwy mecz jak można się było spodziewać. Pierwsze dwa punkty zdobyli w tym spotkaniu Ukraińcy, którzy później prowadzili nawet 6:5.

Atma Kijów postraszyła dzisiaj gospodarzy, którzy jednak wygrali i awansowali do finału turnieju. Zdj. Wacław Troszka

Gospodarze turnieju wzięli się jednak do roboty i wygrali 12:6, zapewniając sobie udział w meczu finałowym turnieju, którego zwycięzca awansuje do wyższej grupy Pucharu Europejskiej Federacji Bejsbola. Ich rywalem będzie drużyna London Mets, która dzisiaj wczesnym popołudniem pokonała Athletics Sofia 8:3 i tak jak Silesia ma na swoim koncie komplet trzech zwycięstw, bo wcześniej wygrała również z zespołami z Ukrainy i Gruzji.

Silesia Rybnik zagra z London Mets dwukrotnie dzisiaj w ostatnim meczu eliminacji i w sobotnim finale turnieju. Jego zwycięzca awansuje do wyższej grupy rozgrywek o Puchar Europejskiej Federacji Bejsbola. Zdj. Wacław Troszka

Zanim w sobotnie popołudnie oba zespoły zmierzą się finale turnieju, dzisiaj, w piątek o 16.30 spotkają się w ostatnim meczu eliminacji. Zwycięzca tego meczu wystąpi w sobotnim finale w roli gospodarza, ale tak naprawdę dzisiejszy pojedynek nie ma większego znaczenia i trudno przewidzieć, jak podejdą do niego oba zespoły.

do góry