Strona główna/Aktualności/Sport/Bejsboliści Silesii Rybnik wicemistrzami Polski

Bejsboliści Silesii Rybnik wicemistrzami Polski

17.09.2022 Sport

Po dzisiejszym meczu przegranym ze STALĄ Kutno 8:15 na szyjach bejsbolistów SILESII Rybnik zawisły srebrne medale mistrzostw Polski.

Bejsbolistom SILESII po przegranym trzecim meczu finałowym odebrali srebrne medale i puchar dla wicemistrza Polski. Zdj. Wacław Troszka

W mistrzowskim finale gra toczyła się do trzech wygranych meczów. Po dwóch przegranych spotkaniach na boisku rywali, dzisiaj SILESIA zmierzyła się ze STALĄ na swoim boisku w dzielnicy Ligota-Ligocka Kuźnia. Różnicy w sile rażenia obu zespołów to jednak nie zmieniło i zwycięstwo dające tytuł mistrzowski odnieśli dzisiaj w Rybniku bejsboliści z Kutna, wśród których był jeden Amerykanin i dwóch Białorusinów.

Naszym bejsbolistom nie udało się odwrócić losów rywalizacji o mistrzostwo Polski. W trzecim meczu, na swoim boisku, przegrali z Kutnem 8:15

W drużynie SILESII, która zdobywając srebro mistrzostw Polski powtórzyła sukces sprzed roku, występowało z kolei w minionym sezonie dwóch Japończyków Koday Hamabata i Domon Arata, co powoli staje się drużynową tradycją.

Wicemistrzowska drużyna SILESII Rybnik

Wicemistrzostwo Polski to drugie trofeum SILESII w tym sezonie, wcześniej zdobyli Puchar Polski. (WaT)
Wacław Troszka

 

do góry