Strona główna/Aktualności/Sport/Bejsboliści Silesii Rybnik w półfinale ekstraligi

Bejsboliści Silesii Rybnik w półfinale ekstraligi

01.07.2024 Sport

Ekstraligowi bejsboliści SILESII Rybnik zakończyli wczoraj nad morzem zasadniczą część rozgrywek ligowych.

W ostatni weekend sierpnia bejsboliści Silesii Rybnik, będący wiceliderem ekstraligi, rozpoczną walkę o awns do finału Zdj. Wacław Troszka
W zaległym meczu (nie odbył się z powodu złej pogody) rybniczanie po ciężkim boju pokonali na wyjeździe PIRATÓW Władysławowo 11:10. To było 10. w sezonie zwycięstwo SILESII, które zapewniło jej drugie miejsce w tabeli ekstraligi (4 porażki). Na fotelu lidera obrońcy mistrzowskiego tytułu bejsboliści STALI Kutno, którzy dość pewnie wygrali wszystkie 14 meczów. 2 czerwca na boisku SILESII w Ligockiej Kuźni bejsboliści z Kutna wygrali 8:1 i 8:5.
Cztery najlepsze drużyny sezonu w sobotę 24 sierpnia rozpoczną ligowe półfinały, w których rywalizacja, podobnie jak w przypadku finału ekstraligi, będzie się toczyć do trzech wygranych. Lider - STAL Kutno zagra z czwartą drużyną tabeli, a SILESIA Rybnik z trzecią. Wszystko wskazuje na to, że rywalem rybniczan będą CENTAURY Warszawa (9 zwycięstw, 5 porażek). Pewności nie ma, bo zajmujący 4. miejsce PIRACI, mają obecnie na swoim koncie 7 zwycięstw, ale do rozegrania jeszcze dwa zaległe mecze z niżej notowanymi DĘBAMI Osielsko i nie można wykluczyć, że w przypadku dwóch zwycięstw wyprzedzą stołeczną drużynę małymi punktami. Z czwartą drużyną tabeli zmierzy się w półfinale oczywiście lider - STAL Kutno.

Do trzech zwycięstw

Zgodnie z regulaminem bejsbolowej ekstraligi w półfinałach drużyny będą rywalizować do trzech zwycięstw. Pierwsze dwa mecze oraz ewentualnie piąty (jeśli będzie potrzebny) zostaną rozegrane na boiskach drużyn, zajmujących w tabeli wyższe miejsce. A zatem niezależnie od tego z kim SILESIA będzie w półfinale rywalizować o awans do finału, to pierwsze dwa mecze rozegra na swoim boisku przy ul. Partyzantów.
Przypomnijmy, że całkiem niedawno bejsboliści SILESII Rybnik zdobyli drugie co do rangi krajowe trofeum, czyli Puchar Polski. W meczu finałowym pokonali na boisku w Kutnie tamtejszą STAL. Jakie będą losy tegorocznego mistrzostwa Polski przekonamy się we wrześniu.

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry