Strona główna/Aktualności/Sport/Baseball, piłka nożna i kolarstwo czyli sportowy weekend (..)

Baseball, piłka nożna i kolarstwo czyli sportowy weekend w Rybniku 17-18 września

15.09.2022 Sport

Nie zabraknie sportowych emocji w weekend 17-18 września w Rybniku. Baseballiści Silesii Rybnik grają finałowe spotkanie o mistrzostwo Polski na swoim obiekcie na Paruszowcu. Na Wiśniowcu odbędą się międzynarodowe zawody w kolarstwie górskim, a na nudę nie będą też narzekać kibice piłki nożnej, bo u siebie spotkania rozgrywa zarówno ROW 1964 Rybnik jak i TS ROW Rybnik oraz dryżyny z niższych klas rozgrywkowych.

 Baseball, piłka nożna i rowery - świetnie zapowiada się sportowy weekend w Rybniku

W najbliższy weekend rybniccy baseballiści będą walczyć o tytuł mistrzów Polski. Piłkarki TS ROW i piłkarze ROW-u 1964 poszukają kolejnych, ligowych punktów, rozgrywając mecze domowe. Na Wiśniowcu miłośnicy dwóch kółek będą rywalizować w ramach pucharu Polski. Cały czas trwają nabory na jesienne akademie: biegania i nordic walking. Można również zapisać się jeszcze na tegoroczną edycję Kamień Extreme.

BASEBALL - EKSTRALIGA

Silesia Rybnik rozgrywa bardzo dobry sezon. Po zdobyciu pucharu Polski rybniczanie wywalczyli prawo gry w finałach tegorocznej ekstraligi. O tytuł najlepszej drużyny w Polsce zespół Silesii rywalizuje z Ekobud Stal Kutno Baseball. Dwa pierwsze mecz w Kutnie wygrali gospodarze i prowadzą w serii do trzech zwycięstw 2:0. Trzecie spotkanie odbędzie się w sobotę, 17 września. Jeżeli rybniczanie wygrają, 4 mecz zaplanowano na najbliższą niedzielę.

Silesia Rybnik - Ekobud Stal Kutno Baseball

 • Miejsce: boisko bejsbolowe, ul. Partyzantów
 • Termin: sobota, 17 września, godz. 13.00
 • (ewentualny czwarty mecz finałów w niedzielę, 18 września o godzinie 11.00)

SPORTY ROWEROWE - MTB

Puchar Polski w kolarstwie górskim JBG-2 Wiśniowiec MTB XCO Race UCI C to dwudniowe, międzynarodowe zawody w kolarstwie górskim, które odbędą się 17-18 września na terenie kompleksu Parku Sportowego Wiśniowiec przy ul. Gliwickiej. Jest to już druga edycja zawodów, których zeszłoroczny debiut cieszył się sporym zainteresowaniem wśród zawodników i kibiców. Trasa to widowiskowa, terenowa pętla o długości około 4 km, naszpikowana zjazdami i podjazdami oraz technicznymi przeszkodami w postaci głazów, belek i skoczni. W zawodach wezmą udział najlepsi polscy kolarze górscy, którzy rywalizowali już na trasach tegorocznego pucharu Polski w Krynicy-Zdroju, Jastrzębiu-Zdroju, Jeleniej Górze, Wałbrzychu i Głuchołazach. Podczas zawodów odbędą się także wyścigi dla amatorów oraz dzieci, dla których przygotowana zostanie specjalna trasa.

JBG-2 Wiśniowiec MTB XCO Race UCI C3 - Puchar Polski

 • Miejsce: Tor Wiśniowiec, ul. Gliwicka
 • Termin: sobota - niedziela, 17-18 września
 • Start: godz. 13.00

PIŁKA NOŻNA - IV LIGA

Piłkarze z Rybnika zdecydowanie lepiej radzą sobie w tegorocznych rozgrywkach IV ligi, grając na własnym stadionie, co wcale nie było regułą w latach poprzednich. W sobotnim starciu podopieczni Ołeksandra Szeweluchina nie będą jednak faworytem. Na stadion przy ul. Gliwickiej przyjedzie bowiem Unia z Turzy Śląskiej, jeden z faworytów do wygrania tegorocznej kampanii na czwartoligowych boiskach. Kibice ROW-u liczą na niespodziankę.

ROW 1964 Rybnik - Unia Turza Śląska

 • Miejsce: Stadion Miejski, ul. Gliwicka 72
 • Termin: sobota, 17 września
 • Start: godz. 16:00

PIŁKA NOŻNA KOBIET - II LIGA

Piłkarki z Rybnika znakomicie prezentują się w ostatnich meczach. Nie dość, że regularnie wygrywają, to strzelają jeszcze sporo bramek. W pięciu spotkaniach obecnego sezonu rybniczanki trafiły aż 24 razy, co jest najlepszym wynikiem w całej lidze. Kolejnym rywalem TS ROW-u będzie KSP Kielce, a mecz zaplanowano na sobotę, 17 września. Pierwszy gwizdek o godz. 16.00.

TS ROW Rybnik - KSP Kielce

 • Miejsce: boisko w Kamieniu
 • Termin: sobota, 17 września
 • Start: godz. 16:00

REKREACJA - ROWERY

18 września odbędzie się ostatni w tym roku rajd rowerowy organizowany przez PTTK - Żegnaj Lato. Meta rajdu usytuowana będzie na boisku LKS „Płomień" w Ochojcu przy ul. Cystersów 34. Dojazd na metę trasami dowolnymi. Zbiórka grupy z Rybnika - godz.: 9:45, start rowerzystów — godz.: 10:00 (parking OSR „RUDA”). Przyjmowanie uczestników na mecie od godz. 11.00. Konkursy zręcznościowe od godz. 11.30. Zakończenie około godz. 13.30. Wpisowe nie obowiązuje.

Rajd rowerowy Żegnaj Lato

 • Miejsce: Rybnik - Ochojec
 • Termin: niedziela, 18 września
 • Start: godz. 10.00

PIŁKA NOŻNA - A, B, C

W niższych ligach piłkarskich - w meczach domowych, zaprezentują się drużyny z Niewiadomia, Radziejowa, Niedobczyc, Gotartowic, Ochojca, Kamienia i Chwałowic.

Klasa A, grupa: Rybnik

Polonia Niewiadom - Start Mszana, sobota, 17 września, godz. 16.00
MKS 32 Radziejów - Polonia Marklowice, sobota, 17 września, godz. 16.00
Rymer Rybnik - Polonia Łaziska Rybnickie, niedziela, 18 września, godz. 16.00
Sygnały Gotartowice - Borowik Szczejkowice, niedziela, 18 września, godz. 16.00
Płomień Ochojec - LKS Baranowice, niedziela, 18 września, godz. 16.00

Klasa B, grupa: Rybnik

KP Kamień - Dąb Dębieńsko, niedziela, 18 września, godz. 16.00

Klasa C, grupa: Rybnik

Pierwszy II Chwałowice - Zryw Bzie, niedziela, 18 września, godz. 16.00

REKREACJA - AKADEMIE

Rozpoczęły się nabory na jesienne edycje dwóch akademii organizowanych przez MOSiR Rybnik. We wtorki i czwartki (27 września - 8 listopada 2022) będzie można pobiegać pod okiem fachowca, a w poniedziałki i czwartki (19 września - 13 października 2022) pospacerować z instruktorem nordic walking. Obowiązuje limit miejsc, warto więc się pospieszyć. Formularze do zapisów na stronie www.mosir.rybnikl.pl

Akademia Biegania

 • Miejsce: stadion lekkoatletyczny, ul. Gliwicka
 • Termin: wtorek, czwartek od 27 września do 8 listopada
 • Start: godz. 18.00 i 19.00

  Akademia Nordic Walking
 • Miejsce: stadion lekkoatletyczny, ul. Gliwicka
 • Termin: poniedziałek, czwartek od 19 września do 13 października
 • Start: godz. 17.30

REKREACJA - BIEGANIE

Trwają zapisy na tegoroczną edycję Kamień Extreme. To wydarzenie nastawione na dobrą zabawę i przeżycie biegowej rywalizacji na trasie z przeszkodami naturalnymi (np.: staw, piach, błoto) oraz technicznymi (np.: podesty, ściany, rusztowania). Na trasie znajdują się przeszkody, które weryfikują sprawność, skoczność, gibkość, siłę. Trasa z przeszkodami zostanie wytyczona na dystansie około 5,5 km. Zapisy i szczegóły na www.mosir.rybnik.pl

XVII Kamień Extreme

 • Miejsce: ośrodek w Kamieniu
 • Termin: niedziela, 25 września
 • Start: godz. 12.00


Organizujesz w Rybniku ciekawą imprezę sportową?
Chcesz o niej poinformować rybniczan?
Napisz na mejla: sport.rybnik@gmail.com lub zadzwoń: 606 328 123

do góry