Strona główna/Aktualności/Sport/Alter Sport Festiwal w Rybniku czyli rzadkie ale (..)

Alter Sport Festiwal w Rybniku czyli rzadkie ale niesamowite!

25.08.2022Sport

Szukasz nowych wrażeń? To dobrze trafiłeś! W najbliższy weekend (27-28 sierpnia) w Rybniku odbędzie się Alter Sport Festiwal, czyli impreza, podczas której będzie można poznać alternatywne, rzadko spotykane ale niesamowite sporty! 

Podniebne ewolucje na rowerze to wizytówka Alter Sport Festiwalu w Rybniku

- Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy wie na czym polega slackline, kalistenika, carrom, skimboarding, la crosse czy kabaddi. Wszystkie te aktywności będzie można poznać podczas tegorocznego Alter Sport Festiwalu. Co ważniejsze, każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił w dyscyplinach promowanych przez naszych partnerów - zapewnia Daria Kudio z rybnickiego MOSiR-u, który jest głównym organizatorem wydarzenia.

Alter Sport Festiwal, zgodnie z tradycją, będzie mieć charakter festiwalowo-targowy. Uczestników czeka nie tylko świetna zabawa i wspólne branie udziału w różnych aktywnościach, ale również zdobywanie wiedzy na temat sportów niszowych.

Podczas dwóch dni Alter Sport Festiwalu będzie można zapoznać się z ofertą przeszło 20 wystawców w różnych strefach: moto, gier zespołowych czy sportów indywidualnych.

Alter Sport Festiwal w Rybniku to możliwość poznania nowych dyscyplin

W ramach wydarzenia będzie można także podziwiać ekstremalną akrobatykę rowerową, jak również  kibicować drużynom, biorącym udział w  mistrzostwa Polski w futbolu flagowym.

Dodatkowymi atrakcjami będą zawody pumptrackowe „Nie Pompujesz - Nie Jedziesz”, czy spektakle uliczne Old Bike Show.

Czynna będzie także strefa gastronomiczna - w sobotę i w niedzielę w godzinach trwania festiwalu.

Impreza rusza w Rybniku w sobotę 27 sierpnia

Program Alter Sport Festiwal 2022:

Sobota,27 sierpnia, boiska obok ORS RUDA w godzinach 12.00 - 20.00

PARKING GŁÓWNY

  • Trike - tor do jazdy na różnego rodzaju trójkołowcach.
  • Rolki - warsztaty z podstaw jazdy dla dzieci i dorosłych, pokazy freestyle slalomu na rolkach w wykonaniu 6-krotnego mistrza Polski w kategoriach classic man, Battle man, doradztwo sprzętowe.
  • Gry podwórkowe - warsztaty poprowadzą Pedagodzy Ulicy z Rybnika.
  • Rybki Rybnik - prezentacja sekcji miniżużla.

BOISKO NR 1

  • Slackline (chodzenie i wykonywaniu trików na taśmie) - taśma z górną asekuracją dla najmłodszych, pokazy oraz warsztaty dla nowicjuszy oraz zaawansowanych:
  • 13:00 - nauka stawiania pierwszych kroków,
  • 14:00 - wstęp do trickliningu,
  • 15:00 - wstęp do highliningu,
  • 16:00 - nauka wstawania i slackyoga dla początkujących,
  • 17:00 - slackyoga dla średniozaawansowanych oraz pokaz żonglowania na taśmie.
  • Mobilna ścianka wspinaczkowa - możliwość spróbowania wspinaczki na siedmiometrowej, dmuchanej ściance.
  • Wspinaczka drzewna - możliwość spróbowania wspinaczki na drzewach oraz relaks w hamakach w koronach drzew.
  • Alter Sport Ninja Kids - zawody w ramach Rybnickiej Ligi OCR KIDS, eliminacje od godziny 14:00, półfinały oraz finały od godziny 18.00. Zapisy online oraz w dniu imprezy od godziny 13:00.
  • Fit & More - okazja do spróbowania sportów jakich nie znajdziecie nigdzie indziej: Kalistenika, Pole Dance, OCR/Ninja, Akrobatyka.
  • 12:00 - konkurs: największa liczba wykonanych pompek,
  • 13:00 - występ Pole Dance: Natalia Skurzok,
  • 13:30 - konkurs Ocrowy na siłę chwytu: Dawid Jarząbek,
  • 14:30 - spotkanie z dwukrotnym zwycięzcą Ninja Warrior Igorem Fojcikiem,
  • 15:00 - występ Artystyczny Kalistenika + Pole Dance: Emilia Pluta, Vitalii Liaskalo,
  • 16:00 - występ Pole Dance: Sandra Berger i Emilia Pluta,
  • 17:00 - konkurs sprawności i równowagi: Piotr Król,
  • 17:30 - występ artystyczny Kalistenika + Pole Dance: Emilia Pluta , Vitalii Liaskalo,
  • 18:30 - konkurs Bring Sally Up, pompki/przysiady  z Vitalii Liaskalo.
  • Centrum Rekreacji i Rehabilitacji Bushido - atrakcje dla najmłodszych oraz strefa fintess:
  • 13:00 - stretching, 
  • 15:00 - joga, 
  • 17:00 - trening funkcjonalny.
  • Wild Mountainboard - warsztaty oraz prezentacja sprzętu do dyscyplin: snowkite, kitesurfing, mountainboard, surfskate.
  • 15:00 - warsztaty moutainboard -  „snowboard latem” - budowa i rodzaje desek terenowych, pozycja i technika jazdy, miejsca do uprawniania w Polsce, deski terenowe z napędem elektrycznym 
  • 16:00 - Kite w południowej Polsce - pogadanka o kitesurfingu na lokalnych jeziorach i landkite - budowa i rodzaje latwców pociągowych, miejsca do uprawiania snowktingu w południowej Polsce, omówienie podstawowych komend i znaków komunikacyjnych, systemy bezpieczeństwa, możliwość zadawania pytań przez uczestników. 

BOISKO NR 2 

  • Dirt Jumping (pokazy rowerowe) - ekstremalna akrobatyka rowerowa, godziny pokazów: 14:30, 15:30, 16:30, 18:30, 19:30,
  • OLD BIKE SHOW - spektakl uliczny, odbywać się będzie bezpośrednio przed pokazami rowerowymi,
  • RC auta zdalne - pokazy oraz możliwość testowania na dwóch torach ulicznych oraz jednym terenowym,
  • Krav Maga - pokazy i warsztaty, 
  • CrossFit Black Ground - treningi crossfit WOD (Workout Of the Day): 13:00, 14:00, 15:00 (Women Workout), 16:00, 18:00,
  • Carrom - indyjska bilard, nauka gry,
  • Rybnicki Klub Offroadowy - pokazy oraz jazdy samochodami terenowymi,
  • Gra w kapsle - możliwość skorzystania z 10 metrowego toru, z wykorzystaniem piachu i kamieni,
  • Pierwsza pomoc - nauka pierwszej pomocy, ćwiczenia wraz z ratownikiem medycznym,
  • Akademia Gorilla - pokazy i warsztaty z jiu jitsu brazylijskiego:
  • 12:00 - zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci,  
  • 13:00 - tor przeszkód dla dzieci,
  • 14:00 - otwarty trening brazylijskiego Jiu-jitsu dla dzieci,
  • 15:30 - otwarty trening brazylijskiego Jiu-jitsu dla młodzieży i dorosłych, 
  • 17:00 - gry i zabawy ruchowe dla dzieci.

BOISKO NR 3

  • Skimboarding - to sport wodny tzw. “miejski surfing”,  który polega na ślizganiu się na drewnianej desce po płytkiej tafli wody. Pokazy zawodników, szkółka oraz minizawody na torze o długości 30 m,
  • MKS LOK Rybnik strzelectwo - stanowisko do strzelania z różnego rodzaju broni,
  • PLAY LOUD - minitenis ziemny oraz konkursy sprawnościowe dla najmłodszych,
  • Badminton - animacje okołorakietowe oraz nauka gry z wykorzystaniem lotki do gry w plenerze,
  • KMP Rybnik, OSP, Rybnicka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna - działania profilaktycznie, pokazy i szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, konkursy i quizy,
  • Gry Zespołowe - pokazy, konkursy, możliwość spróbowania własnych sił w nietypowych konkurencjach: Frisbee Ultimate, futbol amerykański, futbol flagowy, tchoukball, lacrosse, kabadii

BASEN (aby wejść na teren ORS RUDA, należy zakupić wejściówkę)

  • SUP - joga na wodzie

SUP to skrót od Stand Up Paddleboard, czyli deski na której się pływa z wiosłem.  Nie ma znaczenia, czy ktoś pływał już na SUP-ach czy praktykował jogę, zajęcia przeznaczone są dla każdego, zajęcia o godzinie: 16, 17, 18, 19 - na basenie pływackim.

PARK SPORTOWY WIŚNIOWIEC 

  • „Nie Pompujesz - Nie Jedziesz” - zawody pumptrackowe - od godziny 9:00 treningi, o 11:00 start zawodów.

Niedziela, boiska obok ORS RUDS w godzinach 12.00 - 19.00
BOISKO nr 3

  • Mistrzostwa Polski w futbolu flagowym - finałowy turniej najszybciej rozwijającej się dyscypliny sportowej na świecie. Turniej w Rybniku będzie okazją do poznania pierwszego oficjalnego mistrza Polski. 

BOISKO nr 2

  • Frisbee Ultimate, lacrosse, kabadii - pokazy, warsztaty.
do góry