Udana sobota ligowców

13.11.2022 Sport

Trzy drużyny, trzy mecze i trzy zwycięstwa - mowa o naszych najlepszych i najpopularniejszych drużynach ligowych. Swoje mecze solidarnie wygrali piłkarze oraz koszykarze i koszykarki.

Wczoraj na stadionie przy ul. Gliwickiej IV-ligowi piłkarze ROW-u 1964 Rybnik (zielone stroje) rozegrali 15., ostatni mecz w rundzie jesiennej, pokonując Błyskawicę Drogomyśl 2:1. Zdj. Wacław Troszka
Na stadionie przy gliwickiej w swoim ostatnim meczu piłkarskiej jesieni piłkarze ROW-u 1964 zainkasowali komplet punktów, pokonując Błyskawicę Drogomyśl 2:1. Pierwszą bramkę dla ROW-u zdobył w 29 minucie 18-letni Dominik Piekorz, który już od ubiegłego roku gra w drużynie ligowej, a teraz po raz pierwszy strzelił bramkę. Po przerwie, w 75. minucie 25-letni Maciej Kolasa zdobył drugiego gola dla gospodarzy. Dwubramkowe prowadzenie ROW-u nie trwało jednak długo, bo już trzy minuty później piłkarze z Drogomyśla strzelili kontaktową bramkę. Na szczęście wykorzystali tylko jedną z kilku okazji do zdobycia gola.

Tym strzałem Maciej Kolasa (pierwszy z prawej) zdobył ostatnią tej jesieni bramkę dla ROW-u 1964. Zdj. Wacław Troszka

Końcówka meczu była więc nerwowa, ale jego wynik nie uległ już zmianie i zwycięstwo gospodarzy stało się faktem.
Zupełnie inaczej wyglądały wczorajsze mecze koszykarek i koszykarzy, którzy zmierzyli się ze znacznie słabszymi rywalami. W obu przypadkach były to zespoły mające w tym sezonie na swoim koncie wyłącznie porażki.
I-ligowy RMKS Xbest Rybnik w meczu wyjazdowym pokonał zdecydowanie drużynę z Aleksandrowa Łódzkiego 83:45. Najwięcej punktów dla naszego zespołu - 17, zdobyła 17-letnia Dominika Bednarek.

W meczu z Wisłą Kraków koszykarze MKKS-u zdobyli aż 111 pkt. Zdj. Wacław Troszka

Z kolei II-ligowi Koszykarze MKKS-u w swojej hali wysoko 111:61 pokonali TS Wisłę Kraków. Najskuteczniejszym zawodnikiem naszego zespołu był zdobywca 19 pkt Maciej Krakowczyk, ale aż pięciu kolejnych koszykarzy odnotowało dwucyfrową zdobycz.
(WaT)

Udana sobota naszych ligowców

23 zdjęcia

Trzy drużyny, trzy mecze i trzy zwycięstwa. 12 listopada swoje mecze solidarnie wygrali piłkarze ROW-u 1964 oraz koszykarze MKKS-u i koszykarki RMKS-u Xbest Rybnik.