Rybnicki przejazd rowerowy na jubileusz 140-lecia szpitala
Kliniczny Szpital Psychiatryczny SPZOZ w Rybniku wspólnie z Miastem Rybnik przygotowuje Jubileuszowy Przejazd Rowerowy, towarzyszący obchodom 140-lecia szpitala.

- To coś więcej niż tylko wspólny przejazd, to symboliczne „wyjście poza mury”, spotkanie z mieszkańcami i pokazanie, że zdrowie psychiczne jest blisko ludzi – przekonują pomysłodawcy i zapraszają 12 maja do wspólnego pokonania ok. dwukilometrowej trasy.
Inspiracją dla organizacji przejazdu jest pracownik szpitala Sławomir Strzelczyk, asystent zdrowienia i znany w Rybniku pasjonat jazdy na rowerze, który swoją postawą i zaangażowaniem pokazuje, jak ważne są aktywne uczestnictwo w życiu społecznym oraz wspieranie innych w procesie zdrowienia.

We wtorkowym przejeździe, w którym nie liczy się tempo, ale wspólna obecność, udział wezmą też m.in. dyrektor szpitala prof. Joachim Foltys i prezydent Rybnika Piotr Kuczera.
Jubileuszowy Przejazd Rowerowy, 12 maja
- 11.00 (zbiórka od godz. 10,30), start przejazdu: 11.30
- Start: Kliniczny Szpital Psychiatryczny w Rybniku – park pod wieżą
- Meta: Rynek w Rybniku
- Trasa: ok. 2 km (ul. Gliwicka, ul. Kotucza, Bulwary nad Nacyną – ścieżką rowerową, ul. Raciborska, Rynek)
- Szczegóły i regulamin tutaj
W czasie przejazdu na trasie mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu drogowym, dlatego organizatorzy proszą kierowców o zachowanie ostrożności i wyrozumiałość.
Zobacz także
Dni Zdrowia Psychicznego w Rybniku. Wernisaż pacjentów w Edukatorium Juliusz
W szpitalu psychiatrycznym w Rybniku odsłonięto tablicę upamiętniającą Edytę Goczoł