Strona główna/Aktualności/Miasto/Zwolniło się jedno mieszkanie przy Hallera w Rybniku

Zwolniło się jedno mieszkanie przy Hallera w Rybniku

08.08.2022 Miasto

Szukasz mieszkania? Właśnie nadarza się okazja! Jest jedno wolne mieszkanie w budynku budowanym przy ulicy Hallera w Rybniku. 44 metry, dwa pokoje i korzystna dla osób niepełnosprawnych lokalizacja na parterze - rybnickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego ogłosiło nabór uzupełniający wniosków o zawarcie umowy najmu mieszkania przy ulicy Hallera. Termin mija 12 września.

Zwolniło się jedno mieszkanie przy Hallera w Rybniku. Zdj. M.Koczy

Jak informuje magistrat, nabór dotyczy lokalu mieszkalnego oznaczonego na karcie mieszkań numerem 02. Lokal, o przybliżonej powierzchni użytkowej 44,03 m2, składa się z przedpokoju, sypialni, salonu z kuchnią oraz łazienki.

- Informując o tym, że są chętni na wszystkie mieszkania przy ulicy Hallera zaznaczałem, że może się zdarzyć sytuacja, iż ktoś z przyczyn losowych zrezygnuje
z podpisania umowy, co doprowadzi do zwolnienia się jakiegoś mieszkania. Nabór ogłaszamy pomimo tego, że jest lista rezerwowa chętnych na wynajem mieszkania - osoby z tej listy nie są zainteresowane tym konkretnym lokalem - wyjaśnia  Olgierd Zaraś, Prezes Zarządu Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Twój Dom”.

Nabór dotyczy lokalu mieszkalnego oznaczonego na karcie mieszkań numerem 02. Lokal,  o przybliżonej powierzchni użytkowej 44,03 m2, składa się z przedpokoju, sypialni, salonu  z kuchnią oraz łazienki.

Szczegółowe informacje na temat naboru uzupełniającego na stronie Towarzystwa  Budownictwa Społecznego "Twój Dom". Można też zapoznać się z opisem i kartą wolnego mieszkania.

Aby zamieszkać w budynkach TBS-u trzeba spełnić kilka warunków, m.in. dotyczących kwoty miesięcznie osiąganych dochodów. Z powodu dużej ilości pytań w zakładce FAQ na stronie internetowej TBS-u znajdują się odpowiedzi na najważniejsze z nich.

Czytaj także:

Piotr Kuczera: Budujemy dla rybniczan

Przypomnijmy, prace przy ulicy Hallera, gdzie docelowo ma powstać wielorodzinny budynek mieszkalny wraz z lokalami usługowymi, ruszyły w połowie lutego. Inwestycja to pierwsza, warta ponad 43 miliony złotych inicjatywa rybnickiego TBS, które jest spółką miasta. Postępy na budowie widać z dnia na dzień. Przewidywany termin oddania do użytkowania budynku wielorodzinnego to pierwsza połowa 2024 r.

Opracowanie Redakcja

Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Twój Dom” Sp. z o. o. w Rybniku
ul. Gliwicka 1
44-200 Rybnik
tel. 538 216 079
sekretariat@tbsrybnik.pl
Godziny otwarcia:
pon. - śr.: 7:30 - 15:30
czw.: 7:30 - 18:00
pt.: 7:30 - 13:00

do góry