Strona główna/Aktualności/Miasto/Zmarła Krystyna Wałach, radna Rybnika

Zmarła Krystyna Wałach, radna Rybnika

03.04.2023 Miasto

Bardzo smutna wiadomość. 2 kwietnia zmarła Krystyna Wałach, Radna Miasta Rybnika. Miała 61 lat.

Krystyn Wałach, radna Rybnika. Zdj. WaT

Krystyna Wałach zmagała się z ciężką chorobą. Zmarła 2 kwietnia.

Była Radną Miasta Rybnika od 2014 roku. Pełniła funkcję Przewodniczącej Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej, była też członkinią Komisji Ochrony Powietrza, Ekologii i Przemysłu, Gospodarki Komunalnej oraz Oświaty, Kultury i Sportu.

Zostanie zapamiętana jako osoba spokojna, choć wytrwale dążąca do realizacji wyznaczonych celów, otwarta na rozwiązania kompromisowe, a jednocześnie niezwykle zaangażowana w sprawy Rybnika oraz szczególnie jej bliskiej dzielnicy Chwałęcice.

- Krystyna Wałach była bardzo oddana sprawom miejskim, wrażliwa na kwestie społeczne, a jej oczkiem w głowie były tematy związane z Komisją Zdrowia i Pomocy Społecznej, której była przewodniczącą. Martwił ją los rybnickiego szpitala, sprawy osób bezdomnych, matek samotnie wychowujących dzieci... Chodzące dobro. Była też dobrą koleżanką, uśmiechnięta, pełna optymizmu. Tak zapamiętam Krysię. Spoczywaj w pokoju. Rodzinie i bliskim składam wyrazy głębokiego żalu i współczucia - mówi Wojciech Kiljańczyk, przewodniczący Rady Miasta Rybnika.

Rodzinie, Bliskim i Przyjaciołom Śp. Krystyny Wałach składamy serdeczne wyrazy współczucia.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry