Strona główna/Aktualności/Miasto/Zlot karawaningowy po latach przerwy

Zlot karawaningowy po latach przerwy

02.10.2022 Miasto

Niedziela była ostatnim dniem ogólnopolskiego zlotu karawaningowego „Aktywnie na campingu w Rybniku”. To pierwszy taki zlot po prawie 13-letniej przerwie.

Do Kamienia zjechali miłośnicy karawaningu z Polski, Czech i Słowacji. Zdj. Wacław Troszka

Na nieomal zapomniany kemping na terenie ośrodka w Kamieniu zjechały 74 załogi z Polski, Czech i Słowacji. Najnowsze przyczepy wysokiej klasy to właściwie apartamenty na kółkach, ale w Kamieniu można też było zobaczyć nieomal zabytkowe przyczepy z czasów PRL-u. Część uczestników zlotu przyjechała do Rybnika kamperami.

Miłośnikiem turystyki przyczepowej jest m.in. zasłużony samorządowiec Jan Mura, który na zlocie zameldował się ze swoją przyczepą Niewiadów z 1986 roku. Zdj. Wacław Troszka

W sobotę odbyły się samochodowe turnieje o Puchar Śląska. Mężczyźni pokonywali trasę przygotowanego toru prowadząc samochód z przyczepą, a panie małą furgonetkę. Na masce furgonetki został jednak przymocowany talerz anteny satelitarnej, a w nim umieszczona piłeczka tenisowa na sznurku. Za każdym razem, gdy w wyniku zbyt gwałtownego manewru piłeczka wypadała z talerza, zawodniczka musiała wysiąść z samochodu i umieścić ją tam z powrotem.

Panie siadając za kierownicą musiały prowadzić samochód precyzyjnie, ale też bez nagłych manewrów. Zdj. Wacław Troszka
W ramach zlotu odbył się również m.in. marsz nordic walking z instruktorem, gry i zabawy dla dzieci, a dzisiaj wycieczka rowerowa szlakami rowerowymi dzielnicy Kamień, w której wzięło udział 15 uczestników zlotu. Jak na każdym zlocie odbyła się również integracyjna zabawa taneczna. Oficjalnie zlot karawaningowy zakończono dzisiaj wczesnym popołudniem.

Czy kemping ośrodka w Kamieniu wróci na turystyczną mapę Polski przekonamy się już w przyszłym roku. Zdj. Wacław Troszka

Jego organizacja była możliwa dzięki istniejącej na terenie kempingu infrastrukturze, w tym wybudowanym całkiem niedawno nowym toaletom. Sprawa prozaiczna, ale niezwykle ważna. Czy kemping w Kamieniu będzie się cieszył zainteresowaniem miłośników różnych form turystyki przekonamy się już w przyszłym roku.
Wacław Troszka

Zlot karawaningowy w Kamieniu po 13 latach przerwy

19 zdjęć

Niedziela była ostatnim dniem ogólnopolskiego zlotu karawaningowego „Aktywnie na kempingu w Rybniku”. To pierwszy taki zlot po prawie 13-letniej przerwie. Na nieomal zapomniany kemping na terenie ośrodka w Kamieniu zjechały 74 załogi z Polski, Czech i Słowacji. Najnowsze przyczepy wysokiej klasy to właściwie apartamenty na kółkach, ale w Kamieniu można też było zobaczyć nieomal zabytkowe przyczepy z czasów PRL-u. Część uczestników zlotu przyjechała do Rybnika kamperami.

do góry