Strona główna/Aktualności/Miasto/Zbudują remizę dla OSP Niewiadom

Zbudują remizę dla OSP Niewiadom

08.07.2022 Miasto

Rybnicka firma Grani-Tec, która aktualnie modernizuje amfiteatr w parku im. Henryka Czempiela w Niedobczycach zbuduje też remizę dla strażaków-ochotników z Niewiadomia.

Bardzo aktywni strażacy-ochotnicy z Niewiadomia doczekają się własnej remizy. Zdj. Wacław Troszka

To będzie główna, ogólnomiejska inwestycja sfinansowana w ramach tegorocznego Budżetu obywatelskiego.
Rybnicka firma była jedyną, która złożyła ofertę w ogłoszonym przez magistrat przetargu. Budowa siedziby OSP Niewiadom ma kosztować 3 mln 214 tys. zł. Przypomnijmy, że oryginalny projekt, który jesienią zwyciężył w głosowaniu mieszkańców, ze względu na koszty realizacji, przekraczające przeznaczoną przez miasto na BO kwotę, został okrojony. W nowej remizie nie będzie planowanej wcześniej sali bankietowo-konferencyjnej z zapleczem gastronomicznym, która zapewne byłaby dla OSP źródłem dodatkowych przychodów. Salę wykreślono po pierwszym przetargu, gdy najtańsza z ofert opiewała na prawie 4 mln, 859 tys. zł.

Obecnie strażacy z Niewiadomia korzystają z tymczasowej remizy urządzonej w wynajętym garażu z niewielkim zapleczem. Zdj. Wacław Troszka

Zgodnie z formułą zlecenia, wykonawca najpierw zaprojektuje, a potem wybuduje remizę, która powstanie w Niewiadomiu przy ul. Ignacego Mościckiego. Od chwili podpisania z miastem umowy, będzie miał na to 270 dni.
(WaT)

do góry