Strona główna/Aktualności/Miasto/Zatrzymano dwóch podejrzanych o kradzieże samochodów w (..)

Zatrzymano dwóch podejrzanych o kradzieże samochodów w Rybniku

02.07.2024 Na sygnale

Kryminalni z rybnickiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o serię kradzieży z włamaniami do samochodów osobowych na terenie Rybnika. Tymczasowo aresztowano 48-letniego obywatela Ukrainy oraz 51-letniego mieszkańca Rybnika. W wyniku działań policyjnych odzyskano 12 samochodów oraz przyczepę o łącznej wartości 100 tysięcy złotych.

Policja odzyskała 12 samochodów skradzionych na terenie Rybnika. Zdj. KMP Rybnik

Pod koniec maja tego roku, policja z Rybnika otrzymała zgłoszenia dotyczące kradzieży z włamaniami do 12 samochodów osobowych. Zdarzenia miały miejsce na różnych parkingach na terenie miasta, m.in. przy ulicach Kotucza, Budowlanych, Kuźnickiej, Wierzbowej, Broniewskiego oraz Wawelskiej. Świadkowie relacjonowali, że dwóch mężczyzn najpierw fotografowało pojazdy na parkingu, po czym w ciągu kilku dni samochody były wywożone lawetą. Kierowca lawety i jego pasażer, gdy zostali zapytani przez jednego z mieszkańców, dlaczego zabierają samochody, odpowiedzieli, że działają na zlecenie miasta.

- Rybniccy kryminalni wykonywali szereg czynności i analizowali uzyskane informacje, by wpaść na trop przestępców trudniących się kradzieżami samochodów. W wyniku podjętych czynności śledczy zatrzymali 48-letniego obywatela Ukrainy oraz 51-letniego rybniczanina. Do zatrzymania podjerzanych doszło na terenie Rybnika oraz Wodzisławia Śląskiego. Z kolei na terenie powiatu cieszyńskiego policjanci odzyskali 12 pojazdów oraz lawetę o łącznej wartości około 100 tysięcy złotych. Skradzione pojazdy to: Toyota Yaris, Ford, Audi, Mercedes Benz, BMW, Fiat, Volkswagen Transporter - informuje Bogusława Kobeszko, rzecznik prasowa KMP w Rybniku.

Dwóm podejrzanym o kradzież pojazdów grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Zdj. KMP Rybnik

Na wniosek śledczych i prokuratora mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na okres 2 miesięcy. Podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry