Strona główna/Aktualności/Miasto/Zalany szpital w Rybniku i domy. Strażacy walczyli z (..)

Zalany szpital w Rybniku i domy. Strażacy walczyli z żywiołem

22.08.2022 Miasto

W czasie minionego weekendu tylko zawodowi strażacy z rybnickiej komendy Państwowej Straży Pożarnej interweniowali w związku z ulewami i nawałnicami 84 razy. 45 razy wyjeżdżali do zalanych budynków i szlaków komunikacyjnych w tym do sześciu zalanych budynków mieszkalnych.

Zawodowi strażacy z rybnickiej komendy Państwowej Straży Pożarnej interweniowali w związku z ulewami i nawałnicami  84 razy. Zdj. PSP w Rybniku

W szpitalu wojewódzkim w Orzepowicach woda zalała szyby dwóch wind, a w budynku jednorodzinnym przy ul. Rajskiej w Boguszowicach wiatr uszkodził dach i woda zalała część pomieszczeń. Jak po każdej większej ulewie zalewisko, tym razem wyjątkowo duże powstało na ul. Skalnej w Niedobczycach.

Jak po każdej większej ulewie zalewisko, tym razem wyjątkowo duże powstało na ul. Skalnej w Niedobczycach. Zdj. PSP w Rybniku

Pełne ręce roboty mieli strażacy-ochotnicy z rybnickich jednostek OSP. Strażacy z Kamienia i Wielopola na przykład w nocy z soboty na niedzielę wypompowywali wodę z zalanych piwnic bloku nr 14 przy ul. Raciborskiej. Ochotnicy m.in. z Niewiadomia zmagali się też z lokalną powodzią przy wspomnianej już ul. Skalnej.

Strażacy pompowali też wodę z zalanej księgarni Orbita. Więcej: Powódź w księgarni Orbita w Rybniku

Strażacy z Rybnika walczyli z żywiołem. Zdj. PSP Rybnik

Autor: WaT

do góry