Strona główna/Aktualności/Miasto/Zabójstwo na stawach za basenem Ruda. Straszna zagadka (..)

Zabójstwo na stawach za basenem Ruda. Straszna zagadka wyjaśniona

09.08.2022 Miasto

Rybniccy kryminalni zatrzymali 33-latka podejrzanego o zabójstwo 41-letniego mieszkańca Rybnika. Śledczy ustalili, że mężczyzna brutalnie pobił męża swojej obecnej partnerki i pozostawił go w kompleksie leśnym nieopodal kąpieliska Ruda. Kobieta, która była świadkiem pobicia, nie udzieliła pomocy i nie powiadomiła organów ścigania o popełnionym przestępstwie. Również została zatrzymana. Oboje podejrzani decyzją Sądu Rejonowego w Rybniku zostali aresztowani na okres trzech miesięcy. Wracamy do sprawy, o której informowaliśmy kilka dni temu.

Zabójstwo na stawach za basenem RudaW dniu 2 sierpnia na terenie kompleksu leśnego w okolicy kąpieliska Ruda w Rybniku pracownicy zieleni miejskiej ujawnili zwłoki mężczyzny. Na miejsce przyjechali policjanci, którzy pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny miejsca ujawnienia zwłok.

O sprawie pisaliśmy tutaj: Makabryczne odkrycie przy stawach za kąpieliskiem Ruda

Rybniccy kryminalni ustalili, że mężczyzną był 41-letni mieszkaniec Rybnika. Dalsza praca śledczych pozwoliła na ustalenie okoliczności jego śmierci oraz związanych z nią osób.

21 lipca w kompleksie leśnym 41-latek spotkał się ze swoją żoną, z którą nie mieszkał od ubiegłego roku. Po chwili dołączył do nich 33-letni obecny partner kobiety. Pomiędzy mężczyznami doszło do szarpaniny, w trakcie której 33-latek brutalnie pobił pokrzywdzonego, a jego ciało ukrył w krzakach. Na zwłoki natknęli się pracownicy zieleni miejskiej - informuje rybnicka policja.

Mężczyzna ukrył ciało w zaroślach.

4 sierpnia kryminalni zatrzymali podejrzanego o zabójstwo 33-letniego mężczyznę oraz 22-letnią żonę pokrzywdzonego. Oboje zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Rybniku, gdzie usłyszeli zarzuty.

Mężczyzna odpowie za zabójstwo. Grozi mu dożywotni pobyt w więzieniu. Kobiecie postawiono zarzut nieudzielenia pomocy zmarłemu oraz niepowiadomienia organów ścigania o popełnionym przez inną osobę przestępstwie zabójstwa. Grożą jej 3 lata więzienia. Na wniosek policjantów prowadzących sprawę i prokuratora, Sąd Rejonowy w Rybniku tymczasowo aresztował parę na okres trzech miesięcy.

Materiał policji.

do góry