Strona główna/Aktualności/Miasto/Z kielnią na mistrzostwach Europy

Z kielnią na mistrzostwach Europy

22.09.2023 Edukacja

Miłosz Adamczyk, absolwent Zespołu Szkół Budowlanych w Rybniku wziął udział w VIII Mistrzostwach Europy Młodych Profesjonalistów „Buduj z pasją” EuroSkills 2023.

Miłosz Adamczyk (w środku), absolwent Zespołu Szkół Budowlanych w Rybniku wziął udział w VIII Mistrzostwach Europy Młodych Profesjonalistów „Buduj z pasją” EuroSkills 2023. Zdj. Arch. pryw.

Odbywające się w Gdańsku mistrzostwa (05.09-09.09) to międzynarodowe zawody umiejętności branżowych organizowane w Europie od 2008 roku. W tym roku zgromadziły prawie 600 zawodników z 32 państw w ponad 40 konkurencjach. W Gdańsku był też absolwent Technikum nr 4 w popularnej Budowlance - Miłosz Adamczyk, który startował w murarstwie, konkurencji która po raz pierwszy pojawiła się na EuroSkills 2023.

Miłosz przy pracy. Zdj. Arch. pryw.

Miłosz reprezentował polską drużynę liczącą 41 osób. Trafił do niej w wyniku konkursu SkillsPoland, w którym został „mistrzem kielni i poziomicy”. Budownictwo jest pasją Miłosza, co potwierdził również podczas zadań murarskich na mistrzostwach, które wymagały pracowitości i dokładności. Wykonanie gdańskiego lwa czy herbu Gdańska z wykorzystaniem materiałów w różnych kolorach, stanowiłoby zapewne nie lada wyzwanie dla niejednego doświadczonego murarza, a 21-letni Miłosz poradził sobie z tym wyzwaniem znakomicie.

Gdański lew i herb Gdańska. Zdj. Arch. pryw.

- Jesteśmy dumni z tak utalentowanego i budującego z pasją zawodnika EuroSkills i życzymy mu dalszych sukcesów, nie tylko na tym polu - podsumowują w rybnickiej Budowlance.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry