Strona główna/Aktualności/Miasto/Z aktorem o konstytucji w rybnickiej bibliotece

Z aktorem o konstytucji w rybnickiej bibliotece

15.07.2022 Miasto

„Konstytucja dla Europy” - pod takim hasłem dziś o 18.00 w rybnickiej bibliotece odbędzie się spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem, wybitnym aktorem i współzałożycielem Fundacji "My Obywatele Unii Europejskiej".

Fundacja "My Obywatele Unii Europejskiej" ustanowiona została w 2017 roku przez Olgierda Łukaszewicza. Mat.prasowe. W spotkaniu udział wezmą również prezydent Rybnika Piotr Kuczera oraz poseł do Parlamentu Europejskiego Łukasz Kohut, a będzie ono okazją do prezentacji filmu związanego z działalnością fundacji oraz debaty uczestników na tematy europejskie i obywatelskie.
"My Obywatele Unii Europejskiej - Fundacja im. Wojciecha B. Jastrzębowskiego" to organizacja, która stawia sobie za cel umacnianie europejskiej tożsamości Polski i jej obywateli oraz krzewienie świadomości o związkach Polski z innymi narodami Europy (więcej o fundacji).

W swojej działalności fundacja odwołuje się do poglądów powstańca listopadowego Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego, autora jednego z projektów jedności Europy pt. „Konstytucja dla Europy” (1831), przeświadczonego o tym, że „nie ma bezpiecznej polskiej wolności bez europejskiej jedności”.

Wstęp na dzisiejsze spotkanie w bibliotece wolny.

do góry