Strona główna/Aktualności/Miasto/Z Olgierdem Łukaszewiczem o Unii Europejskiej w rybnickiej (..)

Z Olgierdem Łukaszewiczem o Unii Europejskiej w rybnickiej bibliotece

16.07.2022 Miasto

W piątek 15 lipca w rybnickiej bibliotece odbyło się spotkanie pod nazwą „Konstytucja dla Europy”. Zostało ono poprowadzone przez aktora i współzałożyciela Fundacji „My Obywatele Unii Europejskiej” Olgierda Łukaszewicza. Do udziału w rozmowie zostali zaproszeni prezydent Rybnika Piotr Kuczera oraz europoseł Łukasz Kohut.

Aktor i współzałożyciel Fundacji „My Obywatele Unii Europejskiej” Olgierd Łukaszewicz. Zdj. Piotr Bukartyk

Na początku odbyła się projekcja fragmentów filmu „Wielkie Narodowe czytanie Polskiego Projektu Konstytucji dla Europy z 1831 roku Wojciecha B. Jastrzębowskiego”.

Zaprezentowanie tego materiału miało zainteresować opinię publiczną faktem, że to właśnie Polak po raz pierwszy zaproponował ideę stworzenia unii narodów europejskich.

Po filmie została odczytana uchwała Senatu o zaufaniu Polski do Unii Europejskiej. Następnie Olgierd Łukaszewicz zaprosił na scenę prezydenta Kuczerę i europosła Kohuta. Wspomniano także działalność fundacji aktora.

Olgierd Łukaszewicz zaprosił na scenę prezydenta Kuczerę i europosła Kohuta. Zdj. Filip Kubala

Olgierd Łukaszewicz zadawał pytania swoim gościom. Wśród tematów znalazły się, między innymi: funkcjonowanie Unii Europejskiej, korzyści płynące ze współpracy i integracji oraz rola samorządu i europosłów w edukacji społeczeństwa na temat UE.

Autor: Filip Kubala

Konstytucja dla Europy

5 zdjęć

15 lipca w rybnickiej bibliotece odbyło się spotkanie pod nazwą „Konstytucja dla Europy” poprowadzone przez aktora i współzałożyciela Fundacji „My Obywatele Unii Europejskiej” Olgierda Łukaszewicza. Do udziału w rozmowie zostali zaproszeni prezydent Rybnika Piotr Kuczera oraz europoseł Łukasz Kohut.

do góry