Strona główna/Aktualności/Miasto/Wypadek na Wyzwolenia w Rybniku. Ciężarówka potrąciła (..)

Wypadek na Wyzwolenia w Rybniku. Ciężarówka potrąciła kobietę w wózku elektrycznym na pasach

27.09.2023 Na sygnale

Dziś, 27 września, doszło do wypadku na ulicy Wyzwolenia w Rybniku. Kierowca ciężarówki potrącił kobietę w wózku elektrycznym, znajdującą się na przejściu dla pieszych.

Wypadek na wyzwolenia. Zdj. AK

Do zdarzenia doszło około godziny 8 na ulicy Wyzwolenia w Rybniku.

- Na przejściu dla pieszych potrącona została osoba niepełnosprawna na wózku - informował na bieżąco Wojciech Kasperzec, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku.

Za kierownicą ciężarowego mana siedział 44-letni mężczyzna.

- 44-letni kierowca pojazdu ciężarowego potrącił znajdującą się na przejściu dla pieszych kobietę, która poruszała się w wózku elektrycznym. 70-latka z obrażeniami została zabrana do szpitala - informuje starszy sierżant Szymon Muras z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Potrącono osobę na wózku. Zdj. AK

Na ulicy Wyzwolenia w rejonie skrzyżowania z Mikołowską wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Poszkodowaną zabrała jednak do szpitala karetka.

- Kierowca samochodu ciężarowego był trzeźwy - dodaje Szymon Muras. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia, które zakwalifikowała jako wypadek.

Ulica Wyzwolenia była całkowicie zamknięta dla ruchu. Jest już przejezna.

Na Wyzwolenia lądował śmigłowiec LPR. Zdj. AK

Potrącenie osoby niepełnosprawnej na pasach w Rybniku

7 zdjęć

27 września rano doszło do potrącenia osoby niepełnosprawnej, przejeżdżającej wózkiem, przez przejscie dla pieszych na ulicy Wyzwolenia w Rybniku.

 

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry