Strona główna/Aktualności/Miasto/Wypadek na Wodzisławskiej. Toyota uderzyła w betonowy (..)

Wypadek na Wodzisławskiej. Toyota uderzyła w betonowy fundament wieży Eiffla

09.08.2022 Miasto

W nocy z poniedziałku na wtorek pędząca ulicą Wodzisławską w Rybniku toyota yaris, wjechała na rondo i uderzyła z impetem w betonowy fundament, na którym ma stanąć replika wieży Eiffla. Kierowca i pasażer z licznymi poważnymi obrazeniami zostali przewiezieni do szpitala.

Wypadek na ulicy Wodzisławskiej w Rybniku. Zdjęcie Państwowa Straż Pożarna w Rybniku

Do wypadku doszło 9 sierpnia tuż po północy. Kierowca toyoty yaris jadąc ulicą Wodzisławską nie wiedzieć czemu nie zdjął nogi z gazu przed rondem na skrzyżowaniu z ulicą Hetmańską i Drogą Regionalną.

- Samochód, którym podróżowało dwóch mężczyzn w wieku około 30 i 26 lat, uderzył w betonowy fundament. Kierowca i pasażer z licznymi poważnymi obrażenimi ciała zostali przetransportowani do szpitala - informuje komisarz Przemysław Sadowski z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Toyota uderzyła w betonowy fundament. Zdj. PSP Rybnik

Kierowcy pobrano krew do badań, by sprawdzić, czy nie prowadził pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Policja bada okoliczności zdarzenia. Na miejscu wypadku pracowali też strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku. 

Kierowca i pasażer z licznymi ciężkimi obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala. Zdj. PSP Rybnik

Przypomnijmy, na rondzie "Paryż" w Rybniku od 7 lipca trwają prace związane z przygotowaniem fundamentów pod replikę wieży Eiffla. Kilkunastometrowa ozdoba to pomysł mieszkańców, którzy zgłosili "paryski projekt" do budżetu obywatelskiego. Wieża ma być gotowa jeszcze w to lato. (AK)

O wieży czytaj tutaj:

Rybnicka wieża Eiffla stanie na Paryżu

do góry