Strona główna/Aktualności/Miasto/Wojciech Kiljańczyk nowym wiceprezydentem Rybnika

Wojciech Kiljańczyk nowym wiceprezydentem Rybnika

22.12.2023 Miasto

Wojciech Kiljańczyk - samorządowiec, przedsiębiorca, certyfikowany menadżer innowacji, który dotąd pełnił funkcję przewodniczącego rady miasta Rybnika, obejmie od nowego roku stanowisko Zastępcy Prezydenta Miasta Rybnika.

Wojciech Kiljańczyk nowym wiceprezydentem Rybnik.

Wojciech Kiljańczyk obejmie stanowisko Zastępcy Prezydenta Miasta Rybnika w miejsce Piotra Masłowskiego, który w wyborach parlamentarnych z 15 października 2023 roku uzyskał mandat Senatora RP.

Wojciech Kiljańczyk urodził się w 1986 roku w Rybniku. Jest absolwentem IV LO im. Mikołaja Kopernika w Rybniku, Uniwersytetu Śląskiego, Politechniki Śląskiej oraz studiów doktoranckich w dyscyplinie socjologii. Ukończył również dwuletni międzynarodowy program Executive MBA prowadzony przez Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Gdańską Fundację Kształcenia Menadżerów, walidowany przez Aix-Marseille Graduate School of Management. Jest certyfikowanym menadżerem innowacji (TUV NORD), posiada certyfikaty zarządzania projektami oraz ryzykiem.

Doświadczenie zawodowe zdobywał, prowadząc projekty europejskie w ramach zatrudnienia w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (lata 2009-2014), a także pracując w zarządzie spółki celowej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach SPIN-US Sp. z o.o. (lata 2014-2023). Prowadził również punkt biznesu Fundacji Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości przy Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (lata 2009-2014). Od kilku lat prowadzi również działalność gospodarczą.

W pracy zawodowej był odpowiedzialny za realizację i rozliczanie projektów dofinansowanych ze źródeł krajowych oraz z budżetu Unii Europejskiej, a także za rozwój Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Od 2013 roku zajmował się sprawą powołania spółki celowej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, a od 2014 roku zasiadał w jej zarządzie odpowiadając za kwestie realizacji badań zleconych, projektów B+R, negocjacje warunków handlowych, wycenę przedsięwzięć badawczych, zarządzanie zespołami naukowymi oraz rozwój sieci współpracy. W toku działalności w spółce był zaangażowany w powoływanie spółek typu spin-off wraz z pełnieniem nadzoru właścicielskiego w powołanych podmiotach w imieniu i na rzecz spółki celowej SPIN-US.

Wojciech Kiljańczyk jest doświadczonym samorządowcem - od 2010 roku jest Radnym Miasta Rybnika, od 2018 roku pełni funkcję Przewodniczącego Rady Miasta Rybnika. Jest członkiem Europejskiej Sieci Radnych Regionalnych i Lokalnych. Pełnił funkcje radnego w Radzie Dzielnicy Chwałowice oraz Radzie Dzielnicy Śródmieście.
Interesuje się sportem, lubi dobrą książkę oraz uwielbia spędzać czas z rodziną.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry