Strona główna/Aktualności/Miasto/Właściciel największego portalu w Rybniku chce zostać (..)

Właściciel największego portalu w Rybniku chce zostać prezydentem miasta

14.02.2024 Miasto

Tomasz Pruszczyński, właściciel portalu rybnik.com.pl, zamierza ubiegać się o fotel prezydenta Rybnika. To z pewnością niejedyny kontrkandydat Piotra Kuczery w wyborach 7 kwietnia. Nie poznaliśmy jeszcze kandydata PiS.

Tomasz Pruszczyński zamierza wystartować w wyborach na prezydenta Rybnika. Zdj. Sabina Horzela-Piskula

Kilka dni temu swój start w wyborach na prezydenta Rybnika potwierdził obecny włodarz Piotr Kuczera.

- Pracuję dla Was, dla rozwoju Rybnika! Chcę nadal, razem z rybniczankami i rybniczanami, tworzyć wspólny Rybnik! 7 kwietnia wybory samorządowe. Będę kandydatem na prezydenta naszego miasta z Koalicji Obywatelskiej. Dziękuję Wam za dotychczasowe zaufanie. Za dwa miesiące spotkamy się przy urnach wyborczych - napisał na facebooku Piotr Kuczera, dziękując wszystkim, którzy „od 9 lat razem z nim pracują dla Rybnika”.

Dziś (14 lutego) do walki o fotel prezydenta Rybnika dołączył Tomasz Pruszczyński, właściciel największego portalu w Rybniku rybnik.com.pl. Pruszczyński często podkreślał niezależność polityczną swojego portalu, a teraz sam zamierza wystartować w wyborach z ramienia Stowarzyszenia Lepszy Rybnik, które chce także wprowadzić do rady miasta swoich radnych.

- Zarejestrowaliśmy Komitet Wyborczy Lepszy Rybnik, idziemy do wyborów do Rady Miasta i mamy swojego kandydata na prezydenta Rybnika. Jesteśmy grupą mieszkańców, która jest zaniepokojona tym, w jakim kierunku zmierza nasze miasto i jak funkcjonuje po dziewięciu latach rządzenia obecnych włodarzy. Chcemy by Rybnik znów stał się liderem naszego regionu - mówił Mirosław Małek, prezes stowarzyszenia Lepszy Rybnik.

Dodał, że Tomasz Pruszczyński został wybrany w wewnętrznych prawyborach, które przeprowadzono wśród członków Lepszego Rybnika.

- To jest bardzo odpowiedzialne zadanie, dlatego chciałem mojemu zespołowi podziękować za tę nominację. Przyjmuję ją z pokorą i traktuje ją jako wyzwanie, chyba najważniejsze do tej pory. Jako przedsiębiorca, który od 30 lat prowadzi w Rybniku i poza Rybnikiem różne biznesy, ma doświadczenie menadżerskie bardzo duże, bo od startupów po spółki, które wchodziły na giełdę mogę powiedzieć jedno - Lepszy Rybnik to projekt, który jest robiony po to by się spełnił, by wygrał. Jako mieszkańcy jesteśmy bardzo mocno zniesmaczeni tym, co się dzieje z miastem - mówił Pruszczyński.

Kandydat na prezydenta Rybnika omówił trzy pierwsze punkty programu, z którym stowarzyszenie wystartuje w wyborach samorządowych. Mówiąc o „Inwestycjach i nowych miejscach pracy” tłumaczył że „potrzebujemy w Rybniku nowych miejsc pracy, ale wysokopłatnych. To nie może być kolejny market albo blaszak, tylko to mają być miejsca dla inżynierów, specjalistów”.

- I to na pewno zrobimy mając kontakty - mówił Pruszczyński. Mówiąc o drugim punkcie „Komunikacja bezbiletowa oraz połączenia do Gliwic i Żor”, zapewniał, że jest to możliwe i będzie to sposób na walkę z korkami, wreszcie rozszerzając trzeci punkt programu „Naprawa tego, co wymaga naprawy. Zadbajmy o to, co mamy” mówił m.in., że miasto buduje nowe obiekty nie dbając o stare, a sport i kultura jest w powijakach.

Tomasz Pruszczyński z pewnością nie będzie ostatnim kontrkandydatem Piotra Kuczery w wyborach na prezydenta Rybnika. Swojego kandydata nie przedstawiło jeszcze Prawo i Sprawiedliwość. Natomiast poznaliśmy lokalne komitety, które poza ogólnopolskimi będą chciały wprowadzić do Rady Miasta swoich przedstawicieli:

  • KWW WSPÓLNIE DLA RYBNIKA Z PIOTREM KUCZERĄ
  • KW LEPSZY RYBNIK
  • KWW BSR
  • KWW NIEZALEŻNI DLA RYBNIKA
  • KWW RYBNIK 2.0 

(S)(AK)

Zobacz także

"Jest energia, moc i drużyna PiS"
"Jest energia, moc i drużyna PiS"

"Jest energia, moc i drużyna PiS"

do góry