Strona główna/Aktualności/Miasto/Włamał się do kościoła w Rybniku. Rozbił szybę (..)

Włamał się do kościoła w Rybniku. Rozbił szybę kostką brukową

29.08.2023 Na sygnale

Rozbił szybę kostką brukową, a następnie włamał się do kościoła św. Jadwigi Śląskiej na Nowinach. Łupem złodzieja padły datki z puszek ofiarnych. Policja szybko namierzyła złodzieja.

Złodziej rozbił szybę i wszedł do kościoła. Zdj. policja Rybnik

Do bulwersującej kradzieży doszło w nocy z 23 na 24 sierpnia w kościele pw. Św. Jadwigi Śląskiej na największym rybnickim osiedlu Nowiny.

- Tuż przed godziną 6.00, dyżurny rybnickiej komendy został powiadomiony przez pracownika kościoła o wybitej szybie w Domu Modlitwy. W środku budynku leżała kostka brukowa. Na miejscu pracowali kryminalni oraz technik kryminalistyki, którzy zabezpieczyli ślady tego przestępstwa. Liczył się czas, ponieważ już o godzinie 6.30 miała odbyć się msza w tejże parafii - informuje Bogusława Kobeszko, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Złodziejowi grozi 10 lat pozbawienia wolności. Zdj. policja Rybnik

Okazało się, że głównym łupem włamywacza padły dwie skarbonki z pieniędzmi, z czego w jednej były zbierane datki na pomoc obywatelom Ukrainy.

- Śledczy ustalili, że rabuś wszedł do środka przez wybite okno, a następnie szukał wartościowych przedmiotów. Dzięki zebranemu przez śledczych materiałowi dowodowemu już po kilku godzinach mężczyzna został zatrzymany w jednym ze sklepów, kiedy kupował alkohol - informuje Bogusława Kobeszko.

Okazało się, że sprawcą jest 49-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Swój czyn tłumaczył chęcią zdobycia pieniędzy na alkohol. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Podejrzany podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu, po przedstawieniu zarzutu kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry