Strona główna/Aktualności/Miasto/Wieczorny Marsz papieski w Rybniku

Wieczorny Marsz papieski w Rybniku

02.04.2023 Miasto

Kilkaset osób wzięło udział w rybnickim Marszu papieskim, który w niedzielę 2 kwietnia o godz. 21 wyruszył z rynku, by dotrzeć przed pomnik św. Jana Pawła II stojący na schodach prowadzących do bazyliki św. Antoniego.

W rybnickim Marszu papieskim wzięło udział kilkaset osób. Zdj. Wacław Troszka
W czasie marszu zorganizowanego w 18. rocznicę śmierci naszego papieża Jana Pawła II i już pod pomnikiem jeszcze przez dłuższą chwilę słuchano jego homilii, adresowanych do rodaków, a poświęconych m.in. ojczyźnie i rodzinie. Ks. Marek Bernacki, proboszcz bazylikalnej parafii św. Antoniego, przypomniał dorobek Jana Pawła II i spuściznę jaką po sobie pozostawił, wymieniając liczbę pielgrzymek, encyklik i audiencji, ale też przywołując zainicjowane przez niego Światowe Dni Młodzieży.

Pod pomnikiem św. Jana Pawła II modlono się m.in. za Polskę i o pokój w Ukrainie. Zdj. Wacław Troszka

Uczestnicy marszu zaśpiewali apel jasnogórski i kilka zwrotek „Barki”, ulubionej piosenki polskiego papieża. Odmówiono modlitwę dziękczynną za życie i posługę Jana Pawła II, ale modlono się również o pokój na świecie, a zwłaszcza na Ukrainie, walczącej z rosyjskim najeźdźcą, a także za naszą ojczyznę i nasze miasto.

Wiele wskazuje na to, że podobny Marsz papieski odbędzie się w Rybniku również za rok, w 19. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Zdj. Wacław Troszka

Padła też propozycja, by kolejny taki marsz zorganizować również za rok, w kolejną rocznicę śmierci polskiego papieża.

Marsz papieski w Rybniku

15 zdjęć

Kilkaset osób wzięło udział w rybnickim Marszu papieskim, który w niedzielę 2 kwietnia o godz. 21 wyruszył z rynku, by dotrzeć przed pomnik św. Jana Pawła II stojący na schodach prowadzących do bazyliki św. Antoniego. W czasie marszu zorganizowanego w 18. rocznicę śmierci naszego papieża Jana Pawła II i już pod pomnikiem jeszcze przez dłuższą chwilę słuchano jego homilii, adresowanych do rodaków, a poświęconych m.in. ojczyźnie i rodzinie.

 

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry