Strona główna/Aktualności/Miasto/Wiadukt na Mikołowskiej w Rybniku otwarty od piątku. Most (..)

Wiadukt na Mikołowskiej w Rybniku otwarty od piątku. Most za kilka dni

10.11.2023 Miasto

Od piątku, 10 listopada możemy jeździć nowym wiaduktem nad dawną linią kolejową, w ciągu ulicy Mikołowskiej (DW925). Na możliwość przejazdu nowym mostem trzeba jeszcze trochę poczekać - informuje Urząd Miasta Rybnika.

Most na Mikołowskiej. Zdj. Adam Nosiadek
Wiadukt drogowy, na przecięciu ze zlikwidowaną linią kolejową kolei piaskowej, przeszedł pomyślnie procedury odbiorowe, dzięki czemu od piątku, 10 listopada został on dopuszczony do ruchu. Niezbędne odbiory nowego mostu nad Rudą zaplanowane są na przyszły tydzień.

Prace przy przebudowie obu obiektów prowadzone były jednocześnie od lutego. Od marca kierowcy poruszali się powstałym po sąsiedzku wiadukcie tymczasowym, który zapewniał przejezdność drogi i ewentualny ruch pieszych, podczas budowy nowego, głównego wiaduktu. Budowa mostu nad Rudą wiązała z koniecznością korzystania z wyznaczonych objazdów.

Wiadukt na ulicy Mikołowskiej. Zdj. Adam Nosiadek

W ramach inwestycji powstał nowy wiadukt drogowy, długości 33,4 metra oraz szerokości ponad 16,5 metra. Zaś nowy most ma długość 18 metrów i szerokość ponad 16,5 metra. Na dojazdach do wiaduktu na długości 105 m została wykonana nowa konstrukcja drogi wraz z chodnikami i oświetleniem ulicznym. Zaś na dojeździe do mostu wykonawca wykonał kanalizację deszczową, zabudował urządzenia podczyszczające oraz nową konstrukcji drogi na długości 78 m wraz z chodnikami.

Prace związane z przebudową wiaduktu i mostu wykonało wybrane w przetargu Przedsiębiorstwo Inżynieryjne "IMB-Podbeskidzie" Spółka z o.o. ze Skoczowa za kwotę blisko 23,4 mln zł. Na realizację inwestycji Rybnik uzyskał rządowe dofinansowanie w wysokości ponad 10 mln zł.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry