Strona główna/Aktualności/Miasto/Warsztatowicze napiekli pączków na Wspólny Stół

Warsztatowicze napiekli pączków na Wspólny Stół

16.02.2023 Miasto

Blisko 500 pączków, faworków i oponek upiekli dzisiaj dla bywalców kuchni społecznej Wspólny Stół warsztatowicze z obu rybnickich Warsztatów Terapii Zajęciowej Przystań i Latarnia, działających w Śródmieściu i w dzielnicy Niedobczyce.

Tłustoczwartkowe specjały w kuchni społecznej Współny Stół piekli dzisiaj podopieczni obu rybnickich Warsztatów Terapii Zajęciowej. Zdj. Wacław Troszka

Na pomysł zorganizowania w tłusty czwartek nietypowych, integracyjnych zajęć w kuchni społecznej wpadła Agata Marszałek, dyrektor WTZ nr 1 Przystań, działających w Śródmieściu przy ul. Kościuszki. Ona też skompletowała załogę tej okazjonalnej cukierni, zadbała o składniki i przyniosła, jak to określiła, babcine przepisy na tłustoczwartkowe wypieki.

- To sześciu warsztatowiczów z obu placówek, którzy biorą udział w zajęciach pracowni gospodarstwa domowego, ale też uczestniczą w zewnętrznych praktykach zawodowych m.in. w działającym w Niedobczycach Bistrze z Ikrą i w stołówce Auchan. Wszyscy mają oczywiście aktualne badania sanepidowskie - zaznacza Agata Marszałek.

W czasie dzisiejszych nietypowych zajęć warsztatowicze upiekli, a właściwie usmażyli około 500 pączków, faworków i oponek. Zdj. Wacław Troszka

Praca zespołowa warsztatowiczów przebiegała całkiem sprawnie, a cała ekipa okazała się bardzo wydajna. Smażeniem specjałów na głębokim tłuszczu zajęli się już opiekunowie warsztatowiczów.
Wczesnym popołudniem osoby odwiedzające Wspólny Stół zaproszono na słodki i na pewno kaloryczny tłustoczwartkowy poczęstunek.

Tłustoczwartkowa reprezentacja rybnickich warsztatów Terapii Zajęciowej. Zdj. Wacław Troszka

Działająca od ubiegłego roku w bloku przy ul. Zebrzydowickiej kuchnia społeczna Wspólny Stół jest otwarta dla wszystkich, ale uruchomiono ją głównie z myślą o osobach ubogich i samotnych. (WaT)

Efekt dzisiejszej pracy ekipy warsztatowiczów. Zdj. Wacław Troszka

do góry