Strona główna/Aktualności/Miasto/W wypadku autobusu na Mikołowskiej ucierpiały trzy osoby. (..)

W wypadku autobusu na Mikołowskiej ucierpiały trzy osoby. Jak doszło do zdarzenia?

05.10.2023 Na sygnale

W wypadku autobusu na ulicy Mikołowskiej w Rybniku, do którego doszło 4 października poszkodowane zostały 14-latka, 66-latka oraz 75-latka, które trafiły do szpitala. Pozostali pasażerowie, po zaopatrzeniu przez załogę pogotowia ratunkowego, zostali zwolnieni do domu. Rybniccy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego. Mundurowi apelują o ostrożność.

Wypadek autobusu na Mikołowskiej w Rybniku. Zdj. KMP Rybnik

Do wypadku doszło 4 października około godziny 10.30 na tymczasowym moście przy ulicy Mikołowskiej w Rybniku. O sprawie pisaliśmy TUTAJ

- Jak ustalili policjanci z rybnickiej drogówki, kierujący autobusem komunikacji miejskiej, 50-letni mieszkaniec Żor, jadąc w kierunku ulicy Sosnowej, zjechał na przeciwległy pas ruchu, w wyniku czego zderzył się ze stojącym, oczekującym na wolny przejazd samochodem ciężarowym - informuje Bogusława Kobeszko, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Wskutek uderzenia, część pasażerów przewróciła się w autobusie.

- Poszkodowana została 14-latka, 66-latka oraz 75-latka, które zostały zabrane do szpitala. Pozostali pasażerowie, po zaopatrzeniu przez załogę pogotowia ratunkowego, zostali zwolnieni do domu - informuje Kobeszko.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Droga na tym odcinku została całkowicie zablokowana na około 2 godziny.

Kierowca autobusu zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w stojącą ciężarówkę. Zdj. KMP Rybnik

Dokładne okoliczności wypadku zostaną wyjaśnione w prowadzonym przez policjantów postępowaniu przygotowawczym. Mundurowi zatrzymali kierującemu autobusem prawo jazdy.

- Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o rozważną i bezpieczną jazdę! Pamiętajmy, że sami również mamy ogromny wpływ na własne bezpieczeństwo - apeluje rybnicka policja.

Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Zdj. KMP Rybnik

Zderzenie autobusu i tira w Rybniku na Mikołowskiej

3 zdjęcia

Wypadek w Rybniku na Mikołowskiej. Dziś (4.10) na tymczasowym moście przy Mikołowskiej doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z autobusem Komunikacji Miejskiej. 

Opracowanie
rybnicka .eu

Zobacz także

Wypadek autobusu na Mikołowskiej w Rybniku. Droga odblokowana.
Wypadek autobusu na Mikołowskiej w Rybniku. Droga odblokowana.

Wypadek autobusu na Mikołowskiej w Rybniku. Droga odblokowana.

do góry