Strona główna/Aktualności/Miasto/W Rybniku można już jeździć na łyżwach

W Rybniku można już jeździć na łyżwach

06.12.2022 Miasto

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dzisiaj o godz. 14 ruszyło sezonowe sztuczne lodowisko Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, usytuowane w sąsiedztwie kąpieliska Ruda.

Rybnickie lodowisko rozpoczyna sezon w nowej, lepszej odsłonie w hali o lekkiej konstrukcji, co położy kres dotychczasowym problemom z utrzymaniem lodu. Zdj. Wacław Troszka

W tym roku lodowisko doczekało się zadaszenia, a właściwe całej hali łukowej o lekkiej konstrukcji. Ma ona położyć kres dotychczasowym problemom z aurą i stanem lodowej tafli.

To może nie jest jeszcze szczyt marzeń miłośników jazdy na łyżwach i hokeja, ale nowy obiekt MOSiR-u sprawia dobre wrażenie. Zdj. Wacław Troszka
Lodowisko będzie czynne codziennie - od poniedziałku do piątku od godz. 8, a w weekendy od 9.30. Początek kolejnych, godzinnych sesji co półtorej godziny albo jak kto woli, co 90 minut. Początek ostatniej sesji codziennie o godz. 20, ale uwaga! W każdą środę od godz. 20 lodowisko będzie do wyłącznej dyspozycji amatorskiej grupy hokejowej.

Żeby się poślizgać nie trzeba mieć swoich łyżew. Można je wypożyczyć na miejscu. Kask również. Zdj. Wacław Troszka
Na miejscu można wypożyczyć i naostrzyć łyżwy oraz wypożyczyć kask. Stosowanie tych ostatnich, najlepiej własnych, gorąco zalecamy. Na lodzie różnie bywa, więc lepiej wcześniej zadbać o własne bezpieczeństwo. Bilet normalny (60 minut na tafli) kosztuje 9 zł, a ulgowy 5.
Na pierwszą sesję na godz. 14 wybrały się dzisiaj tylko trzy osoby, ale już o 18.30 na lodowisku rozpoczną się pierwsze zajęcia zorganizowanej przez MOSiR Rodzinnej Akademii Jazdy na Łyżwach. Z kolei jutro o godz. 18 na naszym lodowisku impreza rekreacyjno-dyskotekowa, czyli Disko-Lodowisko organizowane przez Młodzieżową Radę Miasta, w ramach charytatywnej akcji „Czapka św. Mikołaja”. Polecamy!!!
WaT

Lodowisko pod dachem

10 zdjęć

6 grudnia rozpoczęło działalność sezonowe, sztuczne lodowisko Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku. Jest usytuowane w sąsiedztwie kąpieliska Ruda i czynne siedem dni w tygodniu. Polecamy!

 

do góry