Strona główna/Aktualności/Miasto/W Barbórkę zobacz atrakcje Hoym Gruby!

W Barbórkę zobacz atrakcje Hoym Gruby!

01.12.2022 Miasto

Zabytkowa Kopalnia „Ignacy” w Niewiadomiu zaprasza w niedzielę 4 grudnia na obchody Barbórki. Z okazji górniczego święta w specjalnej cenie będzie można zwiedzić wszystkie atrakcje Hoym Gruby jak nazywano dawniej kopalnię Ignacy.

Barbórka na Ignacym z orkietrą górniczą kopalni "Marcel". Zdj. Arch. Kopalnia Ignacy

W tzw. pakiecie łączonym można będzie zobaczyć interaktywną wystawę „Wiek pary”, maszynownię szybu Kościuszko z pokazem maszyny parowej w ruchu (godziny: 14.00, 14.45, 15.30, 16.15 i 17.00), wieżę widokową, maszynownię szybu Głowacki oraz Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, czyli ulubioną przez dzieci SOWĘ. A cena obowiązująca w niedzielę 4 grudnia to:

  • 10 zł bilet normalny
  • 5zł ulgowy

Bilety do nabycia w kasie Zabytkowej Kopalni „Ignacy”.

Jak Barbórka, to na Hoymie. Materiały prasowe

 

Poza tym 4 grudnia na Ignacym również:

14.00 - 17.00 (lub do wyczerpania materiałów) - warsztaty barbórkowe w budynku dawnej sprężarkowni pod okiem animatorek (wstęp wolny).
15.00 - 16.00 - występ orkiestry górniczej kopalni „Marcel” prowadzonej przez Franciszka Magierę.
16.00 - 17.00 - wernisaż wystawy zdjęć „Pozytywnie zafoceni” w sali wystawienniczej oraz w strefie relaksu budynku dawnej sprężarkowni (wstęp wolny). „Pozytywnie zafoceni” to grupa śląskich entuzjastów fotografii, którzy wykorzystują ją do przekazywania swoich emocji i wyjątkowego spojrzenia na otaczający świat.

Opracowanie: Redakcja

 

do góry