Strona główna/Aktualności/Miasto/Urzędnik podejrzany o mobbing dyscyplinarnie zwolniony (..)

Urzędnik podejrzany o mobbing dyscyplinarnie zwolniony przez prezydenta Kuczerę

06.03.2024 Miasto

Urzędnik podejrzany o mobbing wobec pracownicy Urzędu Miasta w Rybniku został dyscyplinarnie zwolniony przez prezydenta Piotra Kuczerę. - Ze względu na dodatkowe informacje, które otrzymałem od pracowników utraciłem zaufanie do mojego współpracownika. Nie widzę dalszej możliwości współpracy. Wczoraj został dyscyplinarnie zwolniony, od dziś nie pracuje w urzędzie - czytamy w oświadczeniu prezydenta Piotra Kuczery.

Urzędnik podejrzany o mobbing został dyscyplinarnie zwolniony. Zdj. Ilustracyjne pixabay

Dziś, 6 marca, prezydent Kuczera wystosował oświadczenie w którym poinformował o zwolnieniu dyscyplinarnym urzędnika podejrzanego o mobbing.

- 26 lutego otrzymałem zgłoszenie o podejrzeniu stosowania mobbingu w Urzędzie Miasta. Następnego dnia powołałem komisję antymobbingową, zgodnie z obowiązującą w urzędzie procedurą.
Ze względu na dodatkowe informacje, które otrzymałem od pracowników utraciłem zaufanie do mojego współpracownika. Nie widzę dalszej możliwości współpracy. Wczoraj został dyscyplinarnie zwolniony, od dziś nie pracuje w urzędzie - informuje Piotr Kuczera w oświadczeniu.

Prezydent dodaje, że Komisja antymobbingowa nie może dalej działać, ponieważ osoba, wobec której prawdopodobnie był stosowany mobbing, jest nieobecna w pracy. Prace komisji zostały zawieszone.

- Chciałbym też wyjaśnić, że sytuacja, która miała miejsce kilka lat temu, kiedy to, ta sama pracownica urzędu zgłosiła się do mnie z problemem dotyczącym swojego przełożonego, miała zupełnie inny charakter. Nie była mobbingiem. W tamtym czasie temat został wyjaśniony pomiędzy pracownikami. Potwierdziła to również osoba, która zgłosiła się do mnie z tym problemem - informuje Kuczera.

- Chciałbym zapewnić, że pracownica, wobec której najprawdopodobniej był stosowany mobbing, ma moje wsparcie. Co więcej, każdy z moich pracowników, jeżeli znajdzie się w podobnej sytuacji otrzyma potrzebną pomoc - informuje Piotr Kuczera w oświadczeniu.

"W Urzędzie Miasta w Rybniku pracuje 470 osób. Od 2012 roku obowiązuje w tym miejscu pracy polityka antymobbingowa, która w jasny sposób określa, co należy zrobić w sytuacji podejrzenia mobbingu. Zgłoszenie dotyczące mobbingu ma miejsce w rybnickim magistracie po raz pierwszy.
Zaleciłem Sekretarzowi Miasta, aby przypomniał pracownikom o obowiązującej w urzędzie polityce antymobbingowej. Jeszcze w tym miesiącu odbędzie się szkolenie dla pracowników dotyczące tego problemu" - czytamy w oświadczeniu prezydenta Rybnika. (AK)

O sprawie podejrzenia mobingu w Urzędzie Miasta Rybnika pisaliśmy TUTAJ

Opracowanie
rybnicka .eu

Zobacz także

Podejrzenie o mobbing w magistracie. Sprawę bada komisja antymobbingowa
Podejrzenie o mobbing w magistracie. Sprawę bada komisja antymobbingowa

Podejrzenie o mobbing w magistracie. Sprawę bada komisja antymobbingowa

do góry