Strona główna/Aktualności/Miasto/Urządzają rondo biegacza

Urządzają rondo biegacza

16.11.2022 Miasto

Zarząd Zieleni Miejskiej zabrał się za urządzanie wyspy centralnej ronda, które stosunkowo niedawno powstało u zbiegu Obwiedni Południowej i drogi Śródmiejskiej, w sąsiedztwie efektownego wiaduktu na Zamysłowie. Zgodnie z projektem stworzonym przez Katarzynę Wojaczek z ZZM, okrągłe skrzyżowanie zmieni się w rondo biegacza.

Okrągłe skrzyżowanie łączące Obwiednią Południową z drogą Śródmiejską zmieni się wkrótce w rondo biegacza. Zdj. Wacław Troszka
- To sami biegacze dotarli do prezydenta miasta z taką propozycją. Mamy już w Rybniku kilka sportowych rond, a nawet osobny bieg szlakiem naszych rond. więc pomysł się spodobał. Tym razem jednak na wyspie centralnej ronda nie pojawi się żaden postument czy figura - mówi dyrektorka Zarządu Zieleni Miejskiej Joanna Kotynia-Gnot. Głównym elementem biegowego wystroju ronda będzie okalająca ową wyspę lekkoatletyczna bieżnia. Pojawią się na niej dwie bramki - z napisami START i META. Co ważne znajdą one również praktyczne zastosowanie, bo to na nich będą zawieszane banery lub afisze informujące o imprezach i zawodach biegowych mających się odbyć w naszym mieście, ewentualnie gdzieś po sąsiedzku.

Głównym elementem biegowego wystroju będzie okalająca wyspę centralną ronda lekkoatletyczna bieżnia. Zdj. Wacław Troszka
Oczywiście poza bieżnią na rondzie pojawi się również zieleń, także ta kolorowo kwitnąc choć na te kolory trzeba będzie oczywiście poczekać przynajmniej do wiosny.

Prace na rondzie biegacza mają potrwać do końca listopada. Zdj. Wacław Troszka
Prace na rondzie biegacza potrwają prawdopodobnie do końca listopada. W bardziej tradycyjny sposób Zieleń Miejska urządza obecnie wyspy rond tworzących węzły komunikacyjne łączące drogę regionalną Racibórz - Pszczyna z drogami lokalnymi.

 

do góry