Strona główna/Aktualności/Miasto/Ulica Storczyków w Rybniku połączy ulicę Energetyków z (..)

Ulica Storczyków w Rybniku połączy ulicę Energetyków z ulicą Góreckiego

30.12.2022 Miasto

Nie tylko kolejny fragment drogi Pszczyna-Racibórz wpisano do przyszłorocznego budżetu Rybnika. W 2023 roku w Rybniku ma zostać m.in. przebudowana i przedłużona ulica Storczyków, która połączy ulicę Energetyków z ulicą Henryka Mikołaja Góreckiego.

Ulica Storczyków połączy ulice Energetyków i Góreckiego

Najważniejszą inwestycją drogową i najważniejszą w ogóle inwestycją 2023 roku w Rybniku ma być budowa ostatniego rybnickiego fragmentu drogi regionalnej Pszczyna Racibórz. Miasto ogłosiło przetarg i czeka na oferty. Inwestycja opiewa na ponad 200 milionów złotych.

Ulica Storczyków połączy ulice Energetyków i Góreckiego

Jednak poza drogą regionalną, w Rybniku mają być budowane i przebudowywane też inne drogi, w tym oczekiwana przez mieszkańców Orzepowic ulica Storczyków. Podczas sesji rady miasta 29 grudnia prezydent Piotr Kuczera, omawiając założenia budżetu, zapowiedział przebudowę tej drogi wraz z rozbudową skrzyżowania z ul. Energetyków. Przedłużona ulica Storczyków połączy ulicę Energetyków z ulicą Henryka Mikołaja Góreckiego, co zdecydowanie skróci drogę kierowcom. Na tę inwestycję miasto ma wydać w przyszłym roku 16,6 mln złotych.

Na Mikołowskiej zaplanowano budowę wiaduktu i budowę obiektu mostowego

Budowa wiaduktu i mostu na Mikołowskiej

Ale to nie jedyna ważna inwestycja drogowa Rybnika, która ma być realizowana w 2023 rok. Zaplanowano także budowę wiaduktu i budowę obiektu mostowego w ramach zadania związanego z przebudową ul. Mikołowskiej, co ma kosztować 24,7 mln zł.

Czy w związku z planowanymi inwestycjami na Mikołowskiej kierowców czeka paraliż komunikacyjny? Wszak to ruchliwa ulica. Nie powinno być najgorzej. Podczas sesji prezydent Piotr Kuczera, zapowiedział, że najpierw obok starego mostu na Mikołowskiej, wybudowany będzie tymczasowy a dopiero potem wyburzony stary.

(AK)

Koszty ważniejszych inwestycji drogowych w Rybniku

do góry