Strona główna/Aktualności/Miasto/Ulica Mikołowska w Rybniku wkrótce całkowicie zamknięta

Ulica Mikołowska w Rybniku wkrótce całkowicie zamknięta

21.02.2023 Miasto

Od poniedziałku 27 lutego roku planowane jest zamknięcie części ulicy Mikołowskiej w rybnickiej dzielnicy Paruszowiec-Piaski.

Ulica Mikołowska w Rybniku zostanie całkowicie zamknięta. Zdj. Michał Koczy

Zamknięcie ulicy Mikołowskiej w Rybniku związane jest z przebudową mostu nad rzeką Rudą w ciągu ulicy Mikołowskiej DW925. Droga będzie zamknięta do października tego roku.

- Stary most zostanie zupełnie rozebrany, następnie rozpocznie się budowa nowego obiektu, stąd tak długi czas zamknięcia ulicy - informuje Agnieszka Skupień, rzecznik Urzędu Miasta Rybnika.

Wprowadzone zostaną objazdy dla obu kierunków ruchu ulicami:

  • ul. Mikołowska DW925, ul. Wielopolska przez Rondo Larisa, ul. Obwiednia Północna przez Rondo Europejskie, ul. Gliwicka DK78 przez Rondo Gliwickie, ul. Wyzwolenia, ul. Mikołowska DW925.

Mapa objazdów

Ruch pieszych zostanie utrzymany i odbywać się będzie kładką.

Przypominamy jednocześnie, że na dalszym odcinku drogi, w dzielnicy Kamień, trwa budowa tymczasowego obiektu mostowego na ul. Mikołowskiej, który będzie pełnił funkcję bajpasa utrzymującego ruch pojazdów podczas przebudowy głównego wiaduktu.

- Kierowców podróżujących ulicą Mikołowską prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie placu budowy. Za utrudnienia przepraszamy - informuje magistrat.

W ciągu ulicy Mikołowskiej przebudowany zostanie zarówno most nad rzeką Rudą, jak i wiadukt drogowy, na przecięciu ze zlikwidowaną linią kolejową kolei piaskowej. Tymczasowy obiekt, którego budowa ruszyła 10 lutego, zapewni przejezdność drogi i ewentualny ruch pieszych podczas budowy nowego, głównego wiaduktu. Natomiast budowa mostu nad Rudą będzie się wiązała z koniecznością korzystania z wyznaczonych objazdów. 

Prace wykonuje wybrane w przetargu Przedsiębiorstwo Inżynieryjne "IMB-Podbeskidzie" Spółka z o.o.  ze Skoczowa za kwotę blisko 23,4 mln zł. Warto dodać, że na realizację tej inwestycji Rybnik uzyskał rządowe dofinansowanie w wysokości ponad 10 mln zł. Termin zakończenia prac budowlanych zaplanowany jest na drugą połowę października 2023 roku.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry