Strona główna/Aktualności/Miasto/Uczniowie z Ochojca najlepsi w akcji Rowerowy Maj

Uczniowie z Ochojca najlepsi w akcji Rowerowy Maj

22.06.2022 Miasto

- Wybór roweru czy hulajnogi w drodze do szkoły, to tak naprawdę wybór zdrowego stylu życia. Aktywność fizyczna sprzyja poprawie kondycji i wpływa na dobry humor. Życzę Wam abyście równie aktywnie i radośnie spędzili zbliżające się wakacje - mówił prezydent Piotr Kuczera do uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Ochojcu, którzy zwyciężyli w tegorocznej edycji Rowerowego Maja. W nagrodę szkoła dostała 3 tys. zł.

Uczniowie z Ochojca najlepsi w akcji Rowerowy Maj. Zdj. Lucyna Tyl W tegorocznej 6. edycji akcji Rowerowy Maj do szkół rowerami lub hulajnogami dojeżdżało ponad 2200 dzieciaków z 22 rybnickich placówek. Łącznie uczestnicy zrealizowali aż 56 168 przejazdów.
W pierwszej trójce oprócz rowerzystów z Ochojca znaleźli się też uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 12 z Zebrzydowic i Szkoły Podstawowej nr 13 z Chwałowice. Placówki otrzymają odpowiednio 3, 2 i 1 tys. zł. Dla najlepszej klasy w każdej placówce przewidziano upominki.
- Gratuluję zwycięstwa uczniom z Ochojca. Cała szkoła osiągnęła frekwencję na poziomie 85%, zaś najlepsza klasa - VI a - uzyskała ponad 92% skuteczność. Jestem pewny, że tak duże zaangażowanie placówki sprawi, że uczniom, ale być może też ich opiekunom i nauczycielom, poruszanie się rowerem wejdzie w nawyk - mówi Łukasz Karbowiński, rybnicki Oficer Rowerowy.
Opracowanie: (S)

Rowerowy Maj

9 zdjęć

W tegorocznej 6. edycji akcji Rowerowy Maj, do szkół rowerami lub hulajnogami dojeżdżało ponad 2200 dzieciaków z 22 rybnickich placówek. Najczęściej taki środek transportu wybierali uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Ochojcu. W nagrodę szkoła dostała 3 tys. zł.

Zobacz także

Uczniowie z Chwałęcic wykręcili zwycięstwo
Uczniowie z Chwałęcic wykręcili zwycięstwo

Uczniowie z Chwałęcic wykręcili zwycięstwo

do góry