Strona główna/Aktualności/Miasto/Uczniowie szkół im. Jana Pawła II w rybnickiej bazylice

Uczniowie szkół im. Jana Pawła II w rybnickiej bazylice

04.06.2024 Miasto

4 czerwca w Bazylice św. Antoniego odbyło się coroczne spotkanie placówek oświatowych z terenu archidiecezji katowickiej, które noszą imię Jana Pawła II.

Uczniowie szkół im. Jana Pawła II spotkali się w rybnickiej bazylice. Zdj. Dominika

Wychowankowie szkół i przedszkoli z archidiecezji katowickiej ponownie spotkali się w rybnickiej bazylice. Wszystkie placówki łączy wspólny patron - św. Jan Paweł II. Organizatorem wydarzenia był Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 im. Jana Pawła II w Rybniku-Ochojcu na czele z dyrektorem Łukaszem Widerą.

- Jan Paweł II był niezwykłym człowiekiem, który pozostawił trwały ślad w historii. Jego mądrość, pokora i oddanie służbie Bogu i człowiekowi uczyniły go wzorem do naśladowania. Dla dzieci i młodzieży, Jan Paweł II może być autorytetem, który inspiruje do dobra, miłości wobec wszystkich ludzi. Jego życiowe przykłady mogą pomóc młodym ludziom w budowaniu silnych wartości i rozwoju duchowym. Spotykamy się kolejny raz by przypominać o wielkiej wartości naszego Patrona i czerpać radość ze spotkania w naszej wspólnocie szkół, jak również planować nasze wspólne działania. Cieszę się, że w Rybniku kolejny raz udało się zgromadzić prawie wszystkie placówki, które obrały sobie za patrona naszego wielkiego rodaka. Cieszę się również, że zaproszenie do udziału w spotkaniu przyjęły władze samorządowe naszego miasta oraz przedstawiciele kuratorium oświaty - mówi Łukasz Widera, dyrektor ZSzP3.

W mszy świętej uczestniczyły szkolne poczty sztandarowe. Zdj. Dominika

W wydarzeniu uczestniczyły delegacje z 16 placówek oświatowych noszących imię papieża, m.in. Przedszkole nr 17 w Żorach, SP3 w Wodzisławiu Śląskim, SP17 w Mysłowicach, SP15 w Katowicach, SP z oddziałami integracyjnymi w Paniówkach, SP1 w Czerwionce-Leszczynach, SP w Kornowacu, SP27 w Rudzie Śląskiej Halembie, SP2 w Chorzowie, SP17 w Chorzowie, SP3 w Pszczynie, Szkoła Branżowa I-go Stopnia w Siemianowicach Śląskich, Szkoła Podstawowa nr 11 Specjalna w Rudzie Śląskiej, SP6 w Mikołowie, ZS5 w Jastrzębiu Zdroju oraz SP4 w Rybniku.

Spotkanie rozpoczęło się mszą świętą, którą odprawił biskup Grzegorz Olszowski. Obecne były również szkolne poczty sztandarowe. Liturgię uświetniły śpiewy chóru “Adagio” pod kierunkiem Mireli Szutki. Uczestnicy modlili się o pokój w sercach i pokój na świecie, szczególnie w Ukrainie i Ziemi Świętej.

Pamiątkowe zdjęcie grupowe. Zdj. Dominika

Po nabożeństwie delegacje szkół i Rady Miasta złożyły kwiaty i wykonano pamiątkowe zdjęcie grupowe. Ze względu na niesprzyjającą pogodę, kwiaty złożono pod ołtarzem, zamiast przed pomnikiem Papieża przed bazyliką. Następnie wszyscy uczestnicy udali się na poczęstunek.

Spotkanie szkół im. Jana Pawła II w rybnickiej bazylice

14 zdjęć

4 czerwca w Bazylice św. Antoniego odbyło się coroczne spotkanie placówek oświatowych z terenu archidiecezji katowickiej, które noszą imię Jana Pawła II.

dziennikarz
Dominika R
do góry