Strona główna/Aktualności/Miasto/Uczniowie Kopernika o swoim liceum: "Nie mamy ocen"

Uczniowie Kopernika o swoim liceum: "Nie mamy ocen"

22.05.2023 Edukacja

- Nie czuję w tej szkole ciągłej napinki na otrzymywanie najlepszych ocen. Właśnie, nie mamy ocen, mamy procenty. Dzięki temu lepiej się zagląda do dziennika widząc na przykład 64 proc. a nie tróję. Kopernik jest małą, kameralną szkołą, co wiele z nas sobie chwali - piszą uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika.

Korytarze w Koperniku. Zdj. uczniowie IVLO

Magdalena Maszczyk i Antonina Korbel, uczennice IV Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika, zaptały swoich rówieśników, a także nauczycieli, dlaczego warto, by ósmoklasiści wybrali właśnie "Kopernika".

Uczennica drugiej klasy IV LO w Rybniku:

  • Gdy w siódmej klasie na spotkaniu z przedstawicielkami Młodzieżowego Centrum Kariery dowiedziałam się, że istnieje taka szkoła jak Kopernik, która nacisk kładzie na naukę języków i rozwój pozaszkolny, została moim wyborem do końca rekrutacji do szkół średnich. Przede wszystkim nie czuję w tej szkole ciągłej napinki na otrzymywanie najlepszych ocen. Właśnie, nie mamy ocen, mamy procenty. Dzięki temu lepiej się zagląda do dziennika widząc na przykład 64% a nie tróję. Kopernik jest małą, kameralną szkołą, co wiele z nas sobie chwali.Mamy szansę się rozwijać, biorąc udział na przykład w przedstawieniach szkolnych, uczęszczając na kursy z malarstwa i inne. Organizowane są także liczne wycieczki szkolne za granicę, wymiany i projekty, na które można się wybrać już w pierwszej klasie. Jednak jeśli chcecie wyciągnąć z tych możliwości jak najwiecej, bądźcie ciekawi i nie bójcie się pytać starszych uczniów czy nauczycieli.

Uczennica drugiej klasy:

  • Kopernik umożliwia mi rozwijanie swoich zainteresowań poprzez organizowanie ciekawych lekcji oraz wycieczek. Dodatkowo kameralność szkoły sprawia, że nie jesteśmy tylko "numerkami" a uczniami, na których szkole zależy.

Patrycja, absolwentka Kopernika i studentka bezpieczeństwa wewnętrznego 

  • Warto wybrać Kopernika, ponieważ można nawiązać bliskie relacje z nauczycielami. Szkoła umożliwia rozwijanie zainteresowań i co więcej, otwiera drzwi na nowe doświadczenia, takie jak częste podróżowanie, dlatego nie ma tam nudy. 

Olivier, były przewodniczący szkoły. 

  • Przyszłym uczniom Kopernika chciałbym przekazać żeby nie bali się nowości. Społeczność IV LO czeka z otwartymi ramionami.

Absolwentka mgr. Klaudia Sobik

  • Kopernik to szkoła, która się rozwija i jest otwarta na nowe propozycje modernizacji. Próbuje rozwiązań, które są czasami nietypowe, ale dzięki temu jest wyjątkowa. To w niej z pomocą nauczycieli można uwierzyć w swoje możliwości i dzięki temu osiągnąć cele, które kiedyś wydawały się tylko marzeniami. Jeśli decydujesz się na wybór liceum - polecam IV LO. Pomaga w realizacji Twoich celów edukacyjnych, ale pamiętaj o determinacji.  

Autorki: Magdalena Maszczyk, Antonina Korbel

do góry