Strona główna/Aktualności/Miasto/UE sfinansuje rybnickie mieszkania dla uchodźców

UE sfinansuje rybnickie mieszkania dla uchodźców

28.02.2023 Miasto

Rybnik pozyskał 3,9 mln zł z funduszy unijnych na remont 40 nieużytkowanych pustostanów na mieszkania socjalne. Będą one przeznaczone dla uchodźców wojennych z Ukrainy, potem posłużą mieszkańcom Rybnika.

UE sfinansuje rybnickie mieszkania dla uchodźców. Zdj. DRONujemyMrBaliet

Dofinansowanie pokryje 100 proc. planowanych kosztów adaptacji mieszkań.
Celem projektu jest zwiększenie liczby dostępnych w Rybniku, stosunkowo tanich w utrzymaniu mieszkań, które umożliwią usamodzielnianie się ekonomiczne uchodźców z Ukrainy. 

Warto podkreślić, że wszystkie objęte projektem wyremontowane mieszkania, kiedy przestaną pełnić funkcję tymczasowego zakwaterowania obywateli Ukrainy, w przyszłości będą przeznaczone na mieszkania o najmie socjalnym dla mieszkańców Rybnika.

Wszystkie mieszkania zostaną wyremontowane w 2023 roku przez firmy wybrane w przetargu nieograniczonym organizowanym przez rybnicki Zakład Gospodarki Mieszkaniowej.

Dofinansowanie jest wynikiem rozstrzygnięcia przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego jednego z ostatnich konkursów w ramach kończącej się w 2023 roku perspektywy finansowej RPO.

- Warunki ogłoszonego konkursu kwalifikowały tylko mieszkania dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Aktualnie nie ma konkursu, w którym miasto mogłoby ubiegać się o dofinansowanie do remontu mieszkań na potrzeby rybniczanek i rybniczan - wyjaśnia Agnieszka Skupień, rzecznik prasowy.

 

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry